Парламент вдосконалив законодавство щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо введення заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону» (реєстр. №0873).

Законом внесено зміни до законів України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону».

Зокрема, Законом встановлюватиметься заборона на проведення суцільних рубок у гірських ялицево-букових деревостанах, суцільних рубок головного користування та будь-яких інших суцільних рубок у високогірних лісах, у лісах у лавинонебезпечних та селенебезпечних басейнах та в берегозахисних ділянках лісу в Карпатському регіоні України, крім розробки суцільних вітровалів і буреломів, а також пошкоджених хворобами і шкідниками насаджень.

А ви пробували різати «Глобусом»?

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Львівська компанія «Техноліс» добре відома нашому виданню та його читачам, та все ж не про весь її асортимент інструменту для лісової й деревообробної галузі ми писали. Навіть далеко не всі деревообробники регіону знають, що у компанії «Техноліс» можна придбати не тільки якісні стрічкові пилки, які вона сама й виробляє, а й дискові. Останні – вже не власного виробництва, імпортовані, але також варті уваги. У цій публікації ми з допомогою Андрія Верстина, начальника відділу продажів компанії розповімо про дискові пилки польської торгової марки «Globus», які постачає на український ринок «Техноліс» як український дилер польського інструментальника.

Закони, що блукають лісом (Газета “Природа і суспільство”)

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Чи скоро вітчизняне лісове законодавство адаптується до європейського?

Лісове законодавство є одним із напрямків права, які підлягають адаптації із законодавством Європейського Союзу. Попри тривалий час, на сьогодні національне законодавство України в цілому, і лісове, зокрема, все ще не відповідають критеріям, які висуваються до держав, які мають намір вступити до ЄС.

НОВИНИ СВІТУ. Нідерланди можуть використовувати свої ліси, щоб вирішити житлову кризу

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Нідерланди намагаються йти в ногу зі своїми потребами в нових будинках і необхідними  для них матеріалами. Щоб вирішити цю проблему, країна вважає, що знайшла відповідь в своїх власних лісах.

За словами відомого архітектора Марко Вермойлена, Нідерланди можуть побудувати мільйон нових будинків з екологічно чистої деревини і заощадити 100 мегатонн вуглецю. Голландський архітектор підрахував, що 140 000 га лісових угідь країни можуть забезпечити достатню кількість деревини для 22 000 будинків на рік. Це означає, що весь дефіцит країни в мільйон будинків може бути задоволений протягом 45 років без використання бетону або сталі, що призводить до  зміни  клімату.

https://www.dezeen.com/2019/10/24/marco-vermeulen-dutch-housing-timber-news/

До уваги переробників деревини!

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Львівське ОУЛМГ повідомляє, що 31 жовтня 2019 року відбудуться додаткові аукціонні торги необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств заготівлі четвертого кварталу 2019 року.

Торги проводить ТБ «ТСБ «Галконтракт» в електронній формі.

Українські компанії взяли участь у виставці «Деревообробка-2019» (Мінськ, Білорусь)

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

22 жовтня у Мінську відкрилася 26-а міжнародна спеціалізована виставка обладнання та технологій для лісової, деревообробної та меблевої промисловості "Деревообробка-2019".За роки свого існування виставка домоглася міжнародного визнання і заслужила авторитет серед представників галузі.

З 22 по 25 жовтня 2019 року в Мінську тривала 26 міжнародна спеціалізована виставка обладнання та технологій для лісової, деревообробної та меблевої промисловості «Деревообробка-2019». За роки свого існування виставка домоглася міжнародного визнання і заслужила авторитет серед представників галузі.

Бренд – це не лише логотип

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал

Товарний бренд продукції. Впізнаваний бренд компанії. Раніше українські товаровиробники цим не  переймалися, а коли й згадували, то називали такі речі інакше. Нині брендинг – невід’ємна складова маркетингу, основа реклами, гордість компанії. Простіше кажучи, бренд – це те, що виокремлює продукцію конкретного виробника з-поміж іншої, аналогічної.

Втім, у декого через відсутність маркетингового мислення, а то й через брак знань – спрощене розуміння бренду й брендингу як процесу надання товару впізнаваності. Про те, що брендування продукції – це не тільки нанесення на товар та його упакування фірмового логопиту, а речі значно складніші розповідали меблярам під час одного з майстер-класів,  проведеного на замовлення Української асоціації меблевиків авторитетними вітчизняними й зарубіжними експертами. Ми зафіксували ключові меседжі їхніх виступів і скомпонували їх у межах однієї статті.

Е-облік деревини: боротьба з незаконним обігом деревини триває

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Державне агентство лісових ресурсів України інформує про запровадження електронного обліку деревини на державних та комунальних підприємствах, які входять до сфери управління інших органів влади та обласних рад.

Так, на сьогодні за інформацією оператора Системи електронного обліку деревини (ЕОД) – державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» до Системи ЕОД підключено:

Осінь у лісі

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Багряна осінь ліс причепурила

Поміж дубів, беріз і кленів

Ішла,немов митець,і золотила...

А сосни та ялини хай залишаться зелені.

Ніхто й не знав,  де той мольфар,

Художник, майстер,чарівник?

Розлив свою палітру дивних чар,

А сам так непомітно зник.

Не знали «пофарбовані»дерева,

Не знав і випадковий мандрівник,

Не відали й «зелені королеви»,

Здається, знав лиш лісівник.

Вона ж ховалась у багрянці,

У виблиску далекої заграви,

У листопадовому танці,

У лісових пожухлих травах.

Завжди примхлива й непостійна,

Цьогоріч лагідна,  як мама,

Любила ліс за його тиху провінційність,

А він її - за вранішні тумани.

Г. Муравська

Підсумки аукціонних торгів

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ провели серію аукціонних торгів необробленою деревиною заготівлі четвертого кварталу 2019 року. На превеликий жаль, торги показали дуже низьку активність покупців – переробників деревини. Це зв’язано з рядом факторів, що склались як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.