Орест Кійко: «СТИМУЛЮВАННЯ ДЕРЕВООБРОБНОГО СЕКТОРУ ПОТРІБНЕ, ПРОТЕ ІНСТРУМЕНТИ МОЖУТЬ БУТИ РІЗНИМИ»

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Вітчизняна деревообробка й меблеве виробництво поки що недооцінені, недорозвинені і потребують суттєвих стимулів. Якими економічними засобами стимулювати деревообробку і виготовлення меблів – це інше питання. Україна має певні проблеми з лісовими ресурсами: з одного боку, це 10,4 млн га земель лісового фонду, майже 2 млрд запасу деревини в лісах, а з іншого – це тільки 16% лісистості. Тобто, це великий потужний ресурс (7 місце у Європі) і водночас маленька лісистість, але навіть цей ресурс ми недовикористовуємо, тому що продукція найвищої доданої вартості – у деревообробці та меблевому виробництві.

Найсміливіша професія Карпат

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Сплав лісу карпатськими річками вважався важливою галуззю місцевої економіки, а плотогони, або бокораші, були шанованими людьми. Сотні тисяч кубометрів деревини при мінімальних економічних затратах сплавляли на відстань 60-80 кілометрів до найближчої залізничної станції на плотах - бокорах, складених зі стовбурів дерев.

Те, що вчора ще було неможливим, – LEUCO,

або Хорошим ідеям потрібні хороші рішення

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Зберегти ідеальну якість продукції при великих обсягах виробництва можна завдяки використанню високотехнологічного інструменту: кількість завжди досягають через якість.

Попит на деревину в Україні

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Загалом у 2014 році лісогосподарські підприємства Держлісагентства реалізували через аукціонні торги з продажу необробленої деревини 4758728 м3 лісоматеріалів.

А під дровами — заборонений кругляк?

Через Закарпаття за підробленими документами, під виглядом «палива», намагалися вивезти за кордон 24 вагони ділового лісу

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Закарпатські активісти звернули увагу на 24 вагони лісу, що прямували через прикордонне місто Чоп та Угорщину до Словаччини. За кордон везли нібито звичайні дрова, але активісти з фахівцями-лісівниками визначили: дрова – лише прикриття для того, аби вивезти за кордон вагони з цінною діловою деревиною.

Церква як корабель

Техніка каркасного будівництва вікінгів

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

До сьогодні в Норвегії збереглося 28 дерев'яних каркасних, або, як їх ще називають, щоглових церков. Більшість з них споруджено в XII ст., у період розквіту культового будівництва після проникнення на ці землі християнства.

Мисли – глобально, дій – локально

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Схоже, невеликі болгарські підприємства, що спеціалізуються на деревообробці, знайшли правильний шлях подолати кризу. Цей спосіб доречний і на глобальному рівні – для всієї економіки Болгарії.

Польські клеї – вже в Україні

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Широкий спектр клеїв для деревини «Woodmax» на базі модифікованої дисперсії полівінілацетату в класах водостійкості D1, D2, D3 і D4 від польського концерну «Synthos» виготовляють, застосовуючи новітні технології, – це сприяє хорошим фізико-хімічним параметрам і гарантує міцність з’єднання та безпеку експлуатації протягом тривалого часу.

Слід навчитися розуміти деревину

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Майстерня Дірка Янсена – рай для деревообробника. Як тільки в нього зявляється ідея зробити щось із деревини своїми руками, він береться до роботи, використовуючи значну колекцію столярного інструмента й верстатів. Дірк – майстер з виготовлення дверей із твердих порід деревини, вікон і сходів, терас і настилів. Недавно він розпочав будувати традиційні дерев’яні будинки.