Сам собі господа

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Без поспіху й турбот, завжди в чудовому настрої – такий Павло Кадлец, життя якого кардинально змінилося відтоді, коли він став мобільним розпилювачем деревини. Колишній водій автобуса із чеського села Дачіце, Павло Кадлец згадує, що якось колега по роботі здивувала його, сказавши, що їй треба швидше повернутися додому, оскільки вона повинна допомогти на пилорамі.

Працюючи з деревиною, завжди придумуєш щось нове!

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Хорватський деревообробник Горан Маргетич виготовляє унікальну продукцію з деревини й експортує її в Італію. Нині його сімейна компанія переробляє 40-50 м3 колод за зміну. Впровадивши другу зміну з пилорамою Wood-Mizer, п. Маргетич планує найближчим часом збільшити завантаження обладнання із теперішнього 30-40% до майже 100%. От що він нам розповів у короткому інтерв’ю.

Місце, де живуть традиції лісопиляння

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

У той час, коли газети та телебачення переповнені розповідями про фінансову кризу, а політики визнають, що не бачать виходу з неї, деякі лісопиляльні підприємства у Болгарії продовжують динамічно працювати, знаходять нові ринки збуту і навіть інвестують у сучасне обладнання.

Лісова дорога із неінтенсивним рухом – у пріоритеті

Американський досвід будівництва лісових доріг.

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Стабільна, безпечна, економічно ефективна дорога з мінімальним впливом на навколишнє середовище потребує поєднання елементів планування, розташування дороги, проекту, будівництва і контролю якості, а також обслуговування. Загалом її спорудження базується на трьох китах – застосування доцільних, базових проектно-технічних понять, розуміння екологічних проблем та вживання заходів для їх пом’якшення, використання належних інноваційних технологій.

Стовідсоткова переробка деревини

До такої мети прагне SIA Planka ‑ підприємство, де працюють дві інноваційні лісопильні лінії.

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Маленьке латвійське містечко Кулдига відоме на увесь світ своїм водоспадом ‑ його ширина 249 м. Але серед деревообробників Кулдига не менш відома адже тут знаходиться підприємство SIA Planka! Його власник Дзінтарс Кнупке ще в 2007 році, одним з перших у Латвії, установив лісопильну лінію Wood-Mizer LT300, оскільки зрозумів, що ця технологія може приносити чималий прибуток завдяки економічності й здатності випилювати більше коштовного пиломатеріалу з кожної колоди.

Нові можливості у новому році на новому місці

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Основна весняна галузева виставка «Деревообробка» змінює місце проведення – тепер вона відбуватиметься у новому, сучасному та просторому виставковому центрі «Південний-EXPO».

Робота з деревиною навчить чимало

Молодий румунський підприємець втілив свою мрію, налагодив успішний бізнес і продовжує інвестувати кошти в нові лісопиляльні технології.

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

У 16 років Еуджен Прушу розібрав старий автомобіль, поставив на вал циркулярну пилку й таким саморобним пристроєм почав розпилювати деревину. «Так, я рано прийшов у професію», – посміхається Еуджен. Коли хлопцю виповнилося 22 роки, він уже мислив масштабами виробництва! Деяким людям, щоб зважитися на велику справу, потрібен поштовх. Але до Еуджена доленосне рішення прийшло після укусу долі.

Маленька пилорама на великих плантаціях

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Власники солідних плантацій загальною площею 1300 га в іспанській провінції Екстремадура впровадили процес розпилювання дорогоцінної деревини горіха й вишні на стрічковій пилорамі Wood-Mizer LT15.

А ви хочете посадити олівець?

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Як часто ви списували олівці до кінця? Правильно, ніколи! Адже якими б економними ви не були, завжди залишається огризок, яким писати незручно, але графітовий стрижень в ньому ще є. Так от, американські студенти придумали оригінальний спосіб використання огризків олівців.

Точка зору: ініціювання відміни мораторію на експорт кругляка

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Олександр Твердохліб, генеральний директор «MOST-Україна» – Як тимчасова заборона на експорт круглих лісорматеріалів твердих листяних порід, що набрала чинності 1 листопада 2015 року, вплинула на вітчизняні деревообробні підприємства з точки зору постачальника деревообробного обладнання?