Діаманти, золото, платина – їх висока вартість відома кожній пересічній людині. Проте цінними можуть бути не лише корисні природні копалини, а відновні ресурси. Як не дивно, деякі породи деревини можуть коштувати стільки, що дорогоцінний жовтий метал виявиться дешевшим. До вашої уваги – бубінга.
Наукова назва: бубінга, Guibourtia tessmanii.
Місце зростання: Екваторіальна Африка (переважно Камерун і Габон).
Ядро бубінги світлого червоно-коричневого кольору з гарними рожевими й червоними прожилками. Заболонь світліша. Деревина дуже тверда й важка. Щільність у сухому стані від 800 до 960 кг/м3. Має гарну текстуру. Свіжозрубана деревина неприємна на запах, який після сушіння зникає. Для досягнення необхідного напрямку волокон шпон із деревини бубінги виготовляють одним із двох способів: при струганні отримують рівний прямий малюнок, а при лущенні – звивистий з концентричним розташуванням волокон.
Незважаючи на дуже високу твердість, пиломатеріали й шпон з бубінги обробляти доволі легко. Деревина добре склеюється, перед з'єднанням шурупами необхідне просвердлювання, при фінішній обробці придатна для будь-яких видів фарбування, лакування й полірування.
Бубінгу використовують для виробництва елітних меблів, але здебільшого для виготовлення декоративного облицювального шпону. Також із цієї деревини роблять паркет та музичні інструменти – бас-гітари, барабани й особливо арфи.
Завдяки значним розмірам і досить тонкій заболоні стовбур бубінги можна використовувати для виготовлення незрощених стільниць. Також з них роблять луки й застосовують в інтер'єрі дорогих автомобілів марок Lexus і BMW, також як основу для дужок сонцезахисних окулярів Cartier і в руків’ях ножів Opinel