Article illustration
Новини

Знизився попит на круглі лісоматеріали ялиці та модрини

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина" 270 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

За результатами аукціонних торгів з продажу необробленої деревини заготівлі І кварталу 2019 року підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства помітно, що круглі лісоматеріали ялиці та модрини мають досить низький попит. Під час торгів підприємствам вдалося реалізувати трохи більше половини виставлених матеріалів ялиці (57,8%) і лише 26% круглих лісоматеріалів модрини.

Загалом ж на торги з голосу підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства виставили 13935 м. куб. лісопродукції для переробки - це місячний обсяг заготівлі першого кварталу. Реалізувати вдалося 11032 м. куб. або 79,2 %. На електронні торги було виставлено 35648 м. куб. дров для промислового використання, з яких було реалізовано 8379 м. куб., або 23,5%.

Як зазначають у відділі лісових ресурсів, машин та технологій Львівського ОУЛМГ, зараз на ринку загалом послабився попит на дров’яну деревину хвойних та м’яколистяних порід (обсяг продажу становить менше 4% від виставленого) та значно знизився попит на дров’яну деревину твердих порід - продано 31,1% від виставленого обсягу. Там зазначають, що це пов'язано із тим, що українські плитні підприємства повністю затоварені сировиною і не взмозі переробити запропонований обсяг дров'яної деревини, тому дров’яна деревина накопичується на залишках лісогосподарських підприємств.