Article illustration
Новини

Висотка з деревних панелей

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 516 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Компанія D.R. Johnson Lumber Co» отримала офіційний дозвіл на будівництво в Портленді (США) першої в країні висотної будівлі з дерев’яних перехресно-клеєних панелей (CLT).

11-поверхова будівля висотою 45 м, в якій розмістяться як житлові квартири, так і офіси двох банків, з’явиться в районі Перл. Будівництво планують розпочати вже цієї осені.

Як повідомляють американські ЗМІ, уповноваженими державними структурами вже проведено сейсмічні та пожежні експертизи проекту, за результатами яких будівництво отримало схвалення.

В останні роки в США активно просувають ідею будівництва багатоповерхового житла з панелей CLT. Приміром, підприємець D.R. Johnson отримав низку грантів як від громадських структур, так і від урядових організацій, серед яких Міністерство сільського господарства США, Рада з виробництва пиломатеріалів із хвойних порід тощо.

Влада Орегона й Портленда також надали проекту широку підтримку. Перші розраховують, що зростання виробництва CLT дасть змогу створити нові робочі місця в лісопромисловій галузі, для других, з огляду на своєрідну історію будіництва й політику Портленда, сміливі архітектурні експерименти вже стали традицією. У Портленді досить давно реалізують концепцію інтеграції штучних і природних ландшафтів, якою всерйоз займається місцевий «Інститут зелених просторів».

За оцінками американських експертів, Портленд входить до трійки найбільш екологічно чистих і «зелених» міст світу. Таким чином, проект екологічно чистого будинку повністю вписується в концепцію розвитку міста.