Article illustration
Новини

Заради відновлення лісів в Україні

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 98 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

У мальовничому передмісті Львова, смт Брюховичі, 27 серпня відбулася ділова зустріч керівників державних лісових господарств Львівської області за участю народного депутата України Дмитра Добродомова та керівника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Дейнеки.

На тлі наявних у лісовій та деревообробній галузі України проблем питання вирощування лісів, садівного матеріалу та ефективної роботи державних лісових господарств не лише у Львівській області є актуальними та потребують нагального вирішення. Саме тому створення на Львівщині на базі Львівського лісового селекційно-насіннєвого центру, що у Брюховичах, фабрики садівного матеріалу, яка запрацює вже за кілька місяців, забезпечить відновлення лісів не лише на Львівщині. Адже послугами підприємства користуватимуться, окрім місцевих держпідриємств, ще п’ять областей Західної України. Річна потужність господарства становитиме 3,5 млн сіянців. Вирощуватимуть такі основні породи деревини: сосну, дуб, ялицю, бук та ялину європейську.

У рамках цієї зустрічі її учасники обговорили низку відповідних законопроектів, які передано на розгляд у Верховній раді України. Зокрема, проекти законів щодо створення Державного фонду розвитку лісового господарства, а саме:

– Проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі), реєстраційний № 8239 від 05.04.2018;

– Проект Закону «Про внесення змін до Лісового кодексу України» (щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі), реєстраційний № 8238 від 05.04.2018 і проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Лісового кодексу України щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі, реєстраційний № 8238/П від 08.06.2018;

– Проект Закону про внесення змін до пункту 256.3 статті 256 Податкового кодексу України (щодо фінансового забезпечення лісової галузі), реєстраційний №8240 від 05.04.2018.

Увагу народного депутата Дмитра Добродомова було звернено на проекті Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективного ведення лісового господарства та посилення охорони лісів, реєстраційний № 8241 від 05.04.2018 та недопущенні подолання «Вето» Президента України на проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» від 06.12.2016 № 5495, який стосується заборони експорту дров. Така заборона, на думку лісівників, є шкідливою, враховуючи те, що на складах лісогосподарських підприємств залишки дров’яної деревини лише збільшуються.

Лісівники Львівської області також звернулися до народного депутата з проханням підтримати прийняття проекту Закону України «Про ринок деревини» та ініціювати внесення змін до ст. 273 Податкового кодексу України у зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» в частині скасування податку на лісові землі.

На зустрічі запропоновано керівникам державних лісогосподарських підприємств організувати обговорення вищевказаних законопроектів з народними депутатами України від Львівщини.

 

 Галарея