Article illustration
Новини

«Ні – лісовому «нафтогазу»!

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 1766 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Під таким гаслом працівники лісового господарства Львівщини та представники деревообробних підприємств і громадських організацій 28 листопада 2017 року під стінами Львівської обласної ради мітингували за збереження цілісності лісогосподарської галузі та лісогосподарських підприємств як юридичних осіб.  

Обурення лісівників спричинило те, що 15 листопада 2017 року Кабінет Міністрів України кулуарно без обговорення із громадськістю схвалив «Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року», яку не узгодив із Держлісагентством, Мінфіном, Мін’юстом, Мінекономрозвитку та Мінприроди. Окрім того, за словами зацікавлених сторін, документ передбачає створення «новоутвореного суб’єкта господарювання з корпоративними правами». Це стало для лісівників останньою краплею. Як поінформували присутніх на заході представники Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства України Василь Максимець та Василь Репех, останніми роками в лісовій галузі назріла соціальна катастрофа внаслідок непродуманих дій у фінансуванні лісогосподарських заходів, втрати Держлісагентством статусу головного розпорядника бюджетних коштів, невдалої кадрової політики з боку Міністра аграрної політики та продовольства України і Кабінету Міністрів України. Такі дії унеможливили діяльність державних лісогосподарських підприємств Південного та Східного регіонів країни.

Як наслідок, багато фахівців-лісівників звільнилися з роботи, що поставило під загрозу забезпечення охорони та захисту рукотворних насаджень у цих регіонах, вживання належних заходів для підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів.

Незважаючи на багаторазові звернення профспілки до всіх інститутів влади, аж до акції протесту під стінами Кабінету Міністрів України та Міністерства аграрної політики і продовольства, фінансування лісогосподарських робіт на півдні та сході держави до цього часу не відновлене.

Отож, було прийняте рішення скликати Всеукраїнські збори профспілкового активу лісогосподарської галузі, на яких одностайно підтримали збереження цілісності лісогосподарської галузі, підприємств як юридичних осіб, структурної вертикалі державного управління, належного фінансового забезпечення підприємств і вирішили задля забезпечення цих цілей по всій Україні організувати мітинги перед облдержадміністраціями та обласними і районними радами.

Вимоги лісівників наступні: скасувати рішення Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії  реформування лісового господарства на період до 2022 року», взяти за основу проект «Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року», розроблений фахівцями лісової галузі, міжнародними експертами з подальшим доопрацюванням та широким обговоренням в суспільстві та узгодженням з галузевою профспілкою, відмовитися від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства, що може призвести до ліквідації наявних лісогосподарських підприємств галузі, унеможливити приватизацію державних лісогосподарських підприємств або передавання їх у концесію, а також внести низку поправок до бюджету з метою фінансового врегулювання діяльності галузі.

Відповідне звернення про недопущення знищення лісової галузі організатори акції вручили Голові Львівської обласної ради Олександру Ганущину, який запевнив, що депутати Львівської обласної ради будуть просити Кабмін все-таки зупинити реалізацію цієї стратегії.

Ольга СЕРЕДА