Article illustration
Новини

Дерев’яні окуляри із карпатським орнаментом

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 838 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Окуляри українсько-американського бренду Hetmans набувають популярності у США. І хоч ідея їх створення зародилася у Нью-Йорку, роблять їх в Україні.

Почалася ця історія буремного 2014 року, коли американець Нік Розар відвідав Україну, щоб більше дізнатися про власні корені. Хлопця глибоко вразило гуцульське мистецтво різьблення по дереву. Повернувшись до США, він почав думати, що може зробити для підтримки нашої країни. Якось, побачивши прості дерев’яні окуляри, вирішив прикрасити їх різьбленням.

Так з’явився бренд Hetmans, який незважаючи на перенасичення американського ринку одягом та аксесуарами зумів посісти своє місце в ніші сонцезахисних окулярів. А все тому, що в американських мегаполісах цінують автентичність та унікальність стилю і готові витратити на це чималі гроші. Коштує пара окулярів $170, хоча, як запевняють знавці, для США це недорого.

Усі дерев’яні оправи окулярів Hetmans оздоблені різьбленням карпатських майстрів. «У нас є три колекції, кожну створив окремий майстер – розповідає засновник бренду Нік Розар. – Самобутня колекція – це вирізьблені пофарбовані оправи, натуральна – із не пофарбованим різьбленням, а колекцію, яку ми називаємо BigWig – «велика цяця», створив майстер, який просто вміщує писанки в оправи – вирізає дерево і вставляє туди побиті шматочки писанок. Кожна річ, яку ми виготовляємо, – це витвір мистецтва, підписаний майстрами. Ми навіть логотип розмістили всередині оправи, щоб не псувати їхню роботу».

Знайти майстрів, які б погодилися різьбити дерев’яні окуляри, було непросто. Із зони комфорту вийшли лише креативники – Нік розумів, що із традиційними промислами підкорити заокеанський ринок не вдасться. Отож, із двадцяти майстрів він відібрав трьох, які погодилися на незвичну пропозицію.

«До цього вони виготовляли лише ювелірні скриньки і тарілки. Я попросив їх робити щось дивне і не боятися помилок, оскільки все одно їм платитиму, бо поважаю їх час. І ми побачили набагато крутішу роботу», – пригадує  американець.

Те що, бізнесмен із Нью-Йорка зробив ставку на півзабуту традицію Карпат, змусило і самих майстрів повірити в себе.

«Один із наших майстрів через рік нашої спільної роботи зізнався, що мав намір спакувати валізи і вирушити на нелегальні заробітки до Польщі, залишивши вдома малу дитину. Те, що він зараз живе вдома і може доглядати доньку, – для мене найкращий результат. Адже приємно бачити реальні зміни в житті людей, які не мали таких можливостей», – зізнається Нік Розар і планує подальше розширення бізнесу.

За матеріалами «Голосу Америки»