Article illustration
Новини

Як розвивати біоенергетику у Львівській області?

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина" 245 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Ось таке питання стояло нині перед учасниками семінару «Стратегія розвитку біоекономіки Львівської області», який відбувся в Національному лісотехнічному університеті України. Як зазначив д.т.н. професор Орест Кийко, завідувач кафедрою «Технології меблів та виробів з деревини», організатор та керівник заходу, саме Львівська область була вибрана від України у європейський проект POWER4BIO, адже тут зосереджений вагомий біопотенціал.

В семінарі взяли участь представники влади, експерти, керівники деревообробних підприємств, науковці, керівники громадських організацій, медіа тощо.

Орест Антонович, модератор заходу, на початку окреслив план роботи з чітким графіком. Працювали учасник як спільно, так і у робочих групах.

Михайло Ільків, асистент кафедри «Технології меблів та виробів з деревини», представив аудиторії результати аналізу біоенергетики Львівської області, де окреслив той потенціал який має регіон у різноманітних, графіках, цифрах, таблицях та висновках : 

- загальний запас деревини на корені у Львівській області становить 148, 4 млн.м³ і становить 7 % від загального запасу по Україні ;

-інтенсивність використання деревних ресурсів в області становить 50% (можна збільшити) , оскільки середньорічний приріст - 2413, 6 тис.м³, а обсяг заготівлі деревини - 1209, 7 тис.м³;

- біоенергетичний комплекс області споживає щороку 73, 3 тис.м³ деревини; 

-додатковими ресурсами для біоенергетичних потреб лісового комплексу є 160, 3 тис.м³ лісосічних відходів і 50, 4 тис.м³ залишків лісопродукції на підприємствах лісового комплексу області. 

Мирослава Якуба, старший викладач кафедри «Економіка підприємства» презентувала зміст і методику ситуаційного аналізу або SWOT аналізу, який дозволив кожному учаснику взяти участь у побудові стратегії розвитку біоеконміки. Спершу аудиторію розділили на 4 групи,  де кожна мала сформувати по 5 найсуттєвіших характеристик сильних, слабких, ризиків і можливостей біосектору. З презентованих кожною групою характеристик сформували матрицю і її заповнив кожен учасник семінару.

Наприкінці заходу дали можливість виступити всім бажаючим. Учасники відзначили високий рівень організації та роботи семінару, можливість кожному внести свою лепту у стратегію розвитку біоенергетики Львівської області, та побажали організаторам успішної роботи.