Article illustration
Новини

Буде храм у зеленому вінку

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина" 184 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Успішно впоравшись із весняним  відновленням лісових насаджень, працівники Бродівського лісгоспу намагаються зробити щось приємне й корисне, так би мовити, поза планом. Нещодавно у колективі дружно підтримали ініціативу свого товариша, інженера з охорони і захисту лісу Володимира Тереховського, який вирішив посадити іменне родинне дерево на території церкви Воздвиження Чесного Хреста і Св. Йосифа в Підгірцях.

Стародавній історичний храм нині на етапі реставрації і віднови, - пояснює його настоятель о. Тарас Дзьоба. – Але паралельно ми разом з парафіянами вирішили облагородити й територію довкола нього.

     Відтак виникла ідея створити Алеї парафіян та гостей. Тож місцеві мешканці та гості села, в основному, вихідці з нього, дружно взялися за справу. Кожне деревце має свого власника і свою візитку. Приживаються коло церкви саджанці, росте географія їх власників – є тут і Броди, і Золочів, і Ужгород…

І ось напередодні Дня довкілля із саджанцем тиса ягідного на територію церкви завітав Володимир Тереховський разом з дружиною Ганною та сином Орестом. Віднині на Алеї гостей спинатиметься вгору і їх скромний дар. Та приємна несподіванка для парафії храму Воздвиження Чесного Хреста і Св. Йосифа цього дня полягала в тому, що родину лісівника Володимира Тереховського в їхньому богоугодному пориві дружно підтримали та приїхали разом з ним інші працівники лісгоспу, серед яких були головний інженер Микола Серватович, заступник начальника виробничого відділу Андрій Супрун, інженер лісових культур Лідія Кінаш, інженер з охорони праці Андрій Петрушка, бухгалтер Зоя Пасічник… І цей корисний десант додав до тиса ягідного ще кілька саджанців туй, ялівця… Всі дружно взялися за лопати… А Лідія Кінаш – за ножиці і давай акуратно підстригати раніше посаджені туї…

Настоятель о. Тарас Дзьоба не приховував радісних емоцій. Він молитиметься за здоров’я всіх «зелених» благодійників парафії, розповів Ігор Табінський.