Article illustration
Новини

Підсумки ХХІ Всеукраїнського конкурсу-змагання вальників лісу та Х конкурсу професійної майстерності «Кращий оператор гідроманіпулятора – 2018».

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 85 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

30 серпня 2018 року на базі ДП «Тетерівське лісове господарство» Київського обласного і по місту Київ управління лісового та мисливського господарства відбувся 21-й конкурс змагання вальників лісу та 10-й Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «Кращий оператор гідроманіпулятора-2018».

Цього року в змаганнях взяли участь представники лісових та мисливських господарств всіх областей України крім Донецької та Луганської та АРК Крим. Також традиційно окремі команди представляли ВАТ «Мотор Січ», ТОВ «Андреас Штиль» та ТОВ «Хускварна Україна».

Перед початком змагань до присутніх звернулися заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар, представники Київської обласної державної адміністрації, районної державної адміністрації. В своїх промовах гості наголошували на важливості професії лісоруба. Адже це одна з найбільш травмонебезпечних професій (кожен мільйон кубометрів деревини забирає одне людське життя), але лише від фахівців залежатиме якість отриманої деревини та економічна ефективність вирубки. Робота вальника лісу не лише вкрай небезпечна, а й надзвичайно відповідальна. Адже від його майстерності залежить результат майже столітньої праці лісівників. Майстерність роботи вальника дозволяє отримати з вирощеної деревини максимальний економічний ефект. Висока професійна майстерність, вміння передбачити результат, враховувати особливості кліматичних та погодних умов, сезонність – це фактори, які повинні враховувати у своїй роботі вальники лісу.

В конкурсі взяли участь понад тридцять чоловік. Змагання проводяться за чинними правилами Міжнародної асоціації вальників лісу.В програмі п’ять категорій: звалювання дерев, заміна пилкового ланцюга бензопили, комбіноване та точне розпилювання колод, та обрізування гілок.

За результатами конкурсних змагань переможцями 21-го Всеукраїнського конкурсу-змагання вальників лісу стали:

1 місце – Віталій Слюсарчук (команда компанії «Штіль»)

2 місце – Сергій Журавель (команда Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства)

3 місце – Юрій Брожко (команда Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства)

Серед юніорів переможцями 21-го Всеукраїнського конкурсу-змагання вальників лісу стали:

1 місце – Євген Красніков (команда Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства)

2 місце – Олександр Лозко (команда Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства)

3 місце – Артур Савчук (команда Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства)

За результатами змагань переможцями 10-го Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Кращий оператор гідроманіпулятора-2018» стали:

1 місце – Валерій Гриженку (команда Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства)

2 місце – Сергій Пустовіт (команда Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства)

3 місце – Василь Дроцюк (команда Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства)

Варто відмітити, що участь в конкурсі взяли кращі з найкращих професіоналів, які свого часу перемогли на регіональних змаганнях. А переможці Всеукраїнських змагань отримають шанс взяти участь у світовому чемпіонаті лісорубів, який пройде 2020 року в Сербії.

Українська команда вже має дев’ятирічний досвід участі у всесвітніх змаганнях. Наші представники кілька разів ставали призерами різних номінацій. А на цьогорічній першості в норвезькому Ліллехаммері Сергій Домашкін з Харківської області, представник команди «Мотор-Січ» завоював бронзову медаль в категорії «Звалювання дерева».

Ми вітаємо наших переможців та призерів і бажаємо їм і далі розвивати професійну майстерність, зберігати та підвищувати престиж професії лісоруба на вітчизняному і світовому рівнях!