Article illustration
Новини

Barlinek в Україні може розширитися

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 1059 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Європейський банк реконструкції й розвитку (ЄБРР) може виділити кредит до PLN 200 млн ($53,5 млн за поточним курсом) польському виробникові деревних підлогових покриттів Barlinek, на розширення його виробничих потужностей в Україні й інвестування в енергоефективність у Польщі, про що повідомляє Інтерфакс-Україна.

У повідомленні на сайті ЄБРР йдеться про те, що відповідний проект рада директорів банку планує розглянути 18 липня цього року.

У документі уточнено, що розглядають при цьому потужності із виробництва паркету.

Відповідно до нього безпосереднім одержувачем кредиту стане Barlinek Invest LLC – частина Barlinek S.A.

Як вже повідомлялося раніше, Barlinek Group в 2007 році з фінансовою допомогою ЄБРР ввела в експлуатацію у Вінниці завод із виробництва тришарової паркетної дошки вартістю $75 млн і потужністю 2 млн м2 продукції на рік.

У той же час у 2013 році компанія вирішила закрити деревообробний завод у Косові (Закарпатська обл.), тому що спроби оптимізувати діяльність із використанням різних варіантів змін і модифікацій виробничих процесів не сприяли очікуваному поліпшенню рентабельності.

Підприємство в Косові виготовляло заготовки (середній шар) для основного виробничого активу Barlinek в Україні – заводу із випуску паркетної дошки у Вінниці, а також з 2009 року випускало паливні пелети. Однак виробництво заготовок вирішили передати на аутсорсинг.

Barlinek має виробництва в Польщі, Україні й Румунії загальною потужністю понад 9 млн м2 у рік і продає свою продукцію в 55 країн світу.

Виторг вінницького «Барлінек Інвест» в 2015 році зріс на 71,6% – до 1 млрд 122,26 млн грн, чистий збиток скоротився в 2,7 разу – до 108,1 млн грн.

Даних за 2016 рік поки що немає.