Article illustration
Новини

Подрібнювачі гілок АРПАЛ сприяють отриманню сертифіката FSC

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 312 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Основними задачами лісових господарств є контроль, облік та відновлення лісових ресурсів, що перебувають в їхньому упорядкуванні. А показовою відзнакою в професійній діяльності лісового господарства є сертифікати FSC. Основною метою їхньої діяльності є покращення лісокористування в усьому світі. Зростаючий попит на FSC-сертифіковану продукцію свідчить, що все більше підприємств і споживачів віддають перевагу продукції з прозорим ефективним управлінням. Споживачі в свою чергу можуть бути впевнені в безпечності та походженні сировини.

Одним з пукнтів, який сприяє отриманню сертифіката, є доведення раціонального використання природних ресурсів, утилізація та переробка відходів лісового господарства. Для досягнення таких цілей компанія АРПАЛ пропонує лінійку обладнання для переробки та утилізації лісосічних відходів та опалого гілля.

Подрібнювачі гілок призначені для подрібнення методом рубки гілок, обаполів, рейок, ламелей, дошок та інших відходів деревообробки. Дробарки для гілок перетворюють сировину в шматки середньою довжиною 10 см. Така продукція є ідеальним паливом для твердопаливних і піролізних котлів, камінів, печей та інших опалювальних приладів. Також дрова, вироблені з допомогою гілкоруба, можуть бути використані, як сировина для виробництва деревного вугілля. За рахунок великої фракції такі дрова відмінно зберігаються, та не пріють і не вимагають особливого догляду або сушіння.

Робочим органом подрібнювача гілок є ріжучий модуль. Ріжучий модуль гілкоруба складається з двох плит, між якими закріплені вали. Вали подрібнювача гілок з'єднані між собою шестернями, які передають зусилля від двигуна через приводний вал до робочих валів подрібнювача гілок. На кожному з робочих валів розташоване по три ножа. Під час роботи двигуна робочі вали обертаються в протилежних напрямках, тим самим затягуючи і одночасно перерубуючи сировину.

Рубальні машини можуть використовуватися: комунальними службами, фермерськими господарствами, лісовими господарствами, арбористами, деревообробними підприємствами, сільськими і міськими радами і т.д.

Дробарки для гілок виробництва компанії Арпал здатні видавати продуктивність до 12 куб.м готової продукції за одну годину роботи. Продуктивність гілкоподрібнювача безпосередньо залежить від якості підготовки сировини і кількості працюючого персоналу.

Рубальні машини є з трьома типами приводу: бензинові, електричні і з приводом від ВВП трактора. На подрібнювачі гілок з бензиновим приводом встановлюють бензинові двигуни марки WEIMA потужністю 7, 16 і 18 кінських сил. Ці двигуни вирізняються високою якістю і гарним сервісом на території України. На всі бензинові двигуни рубалок компанії АПРАЛ встановлено спеціальні захисні муфти, які захищають двигун і дробарку дров від критичних навантажень. На гілкорубах з електричним приводом компанія використовує електродвигуни потужністю 4, 11 і 18 кВт, всі електроподрібнювачі мають тепловий захист від перевантаження двигуна. Для подрібнювачів, які приводить в дію ВВП трактора, мінімальна потужність двигуна трактора починається від 18 л.с.

Верстати для подрібнення гілок використовують два методи вивантаження готової продукції. Перший метод передбачає потрапляння продукту в вихідний бункер, який дає змогу фасувати дрова в сітки. Для наших гілкорубів годяться сітки розміром 50х80 см. Другий метод вивантаження передбачає потрапляння порубаних подрібнювачем шматків на транспортер, який дає змогу подавати готові дрова на кузов вантажного автомобіля або в спеціальну ємність (типу біг-бег).

Гілкодробарки можуть бути як мобільними, так і стаціонарними. Наприклад, використання машин для рубки лісу на базі автомобільного причепа дає змогу перевозити агрегат безпосередньо до місця вирубки, що значно економить витрати на перевезення об'ємної сировини.

Спеціалісти компанії АПРАЛ продумали систему безпеки при роботі з подрібнювачами гілок, тому всі вхідні бункери рубалок зроблені таким чином, щоб оператор фізично не зміг дістати до ріжучих елементів дробарок. Крім того, деякі моделі обладнані спеціальною ручкою, при натисканні на яку гілкоруб відключається. Усередині вхідних бункерів подрібнювачів гілок розміщені шторки з прозорого ПВХ, вони призначені для захисту оператора від трісок у процесі роботи з машиною.

Якість гілкоподрібнювачів – це головний пріоритет в процесі виробництва. Тому працівники компанії проводять повний контроль на кожному етапі випуску подрібнювачів гілок. Металообробка проводиться на сучасних верстатах, обладнаних системами ЧПУ, всі посадкові поверхні подрібнювачів гілок проходять процес шліфування, подрібнювачі покривають порошковою фарбою.

Гілкоподрібнювачі, покликані спростити і зробити більш доступним спосіб переробки гілок та інших деревних відходів з метою скорочення використання газу та інших природних ресурсів які дорожчають з кожним днем.