Article illustration
Новини

Результати аукціонних торгів необробленою деревиною заготівлі 2 кварталу 2019 р.

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина" 135 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Відбулись аукціонні торги необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ заготівлі другого кварталу 2019 року.  Торги проводила ТБ «ТСБ «Галконтракт» у формі електронних торгів та «торгів з голосу». Участь у торгах приймали 78 учасників – деревообробні підприємства Львівщини та Західної України.

На превеликий жаль, торги констатують факт зниження попиту на необроблену деревину серед деревообробних підприємств. Усі «торги з голосу» відбулись з пониженням стартової ціни від одного до п’ятнадцяти кроків, а це зменшення ціни від 9 до 480 гривень на одному кубічному метру.

Торги проходили в конструктивному руслі. По кожному лоту між деревообробниками та представниками лісогосподарських підприємств відбувались дискусії щодо рівня ціни. В кінцевому результаті на «торгах з голосу» було реалізовано 37,9 % деревини, що була виставлена на торги (таблиця).

На ринку деревини дуже низькою популярністю користуються лісоматеріали круглі ялиці. Було реалізовано лише 17,7 % від виставленого обсягу. Також відмічаємо падіння попиту на сировину для виробництва лущеного шпону (вільхи та берези). Покупці цього сортименту пропонують значне пониження ціни на яке не можуть погодитись лісогосподарські підприємства. Як наслідок, відсоток продаж вказаних лісоматеріалів  наближуються до нуля.

Що стосується дров’яної деревини, то основні її покупці – виробники плитних матеріалів не приймають участі в торгах. Це свідчить про повне завантаження їх складів сировиною. На електронних торгах було реалізовано лише 4,5 тис. м3 дров’яної деревини з 30,7 тис. м3 виставленої, або 13,6 % від виставленого обсягу. На цих торгах реалізовано тільки дров’яну деревину твердолистяних порід, хвойна та мягколистяна деревина не була реалізована.