Article illustration
Новини

Вежі для турбін – із деревини

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 525 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Складні транспортно-логістичні завдання, пов'язані з доставкою звичайних вітрогенераторів, дають змогу вирішити дерев'яні вежі для вітряних турбін.

Як відомо, вітряні турбіни стають все потужнішими, а вежі для них – вищими. Нижні секції традиційних веж, які роблять зі сталі, у діаметрі вже давно перевищують 4 м. Відповідно, можливості транспортування таких конструкцій обмежені характеристиками доріг.

Шведський стартап Modvion розробив нову технологію. Секції із клеєної деревини мають менші габарити і їх складають із порівняно невеликих елементів безпосередньо на місці.

Крім того, за даними шведської компанії, на які посилається Bloomberg, її дерев'яні вежі будуть на 30% дешевшими за сталеві і залізобетонні аналоги та забезпечуватимуть зниження викидів на 1494 т СО2 на одиницю порівняно зі сталлю. Економія металу у розрахунку на одну вежу становить 470 т.

Зараз шведська компанія працює над 30-метровим прототипом, який планують закінчити навесні 2019 року, а в 2020 році Modvion планує спорудити 150-метрову вежу для вітряної турбіни.

На сьогодні стартап залучив приблизно $2 млн інвестицій, у тому числі від Шведського енергетичного агентства.

Слід зазначити, що ідея використання дерева у вітроенергетиці не нова. У Німеччині компанія Timber Tower пропонує вежі на основі дерев'яного каркаса. Втім, технологія наразі не має масового поширення й пілотний проект поки що не завершений.