Article illustration
Новини

Інструменти керуватимуть виробництвом

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 552 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Нова ера виробництва, а це Industry 4.0 і The Smart Factory, відкриває нові можливості як для виконання виробничих процесів, так і для використовуваних в них інструментів. 

В майбутньому інструменти будуть не тільки відповідати за якість обробки заготовки, а й стануть центральним інформаційним засобом керування складними виробничими процесами й ефективністю обробки. Але для цього необхідно, щоб інструмент міг ідентифікувати себе щодо його розмірних і експлуатаційних характеристик. До складу відповідного бортового інформаційного комплексу входять основні дані, що стосуються безпеки експлуатації, а також параметри оптимальної ефективності обробки.

Зростаюча складність верстатів і виробничих ліній із числовим програмним керуванням поряд з розширенням різноманітності оброблюваних матеріалів ставить низку нових проблем.

У їх вирішенні можуть допомогти інтелектуальні інструменти, які містять важливі параметри обробки різних матеріалів. У такому інструменті запрограмовані його геометрія, максимальна частота обертання, напрямок обертання, установчі розміри, швидкості подавання.

На основі наданих інструментом даних верстат може встановлювати відповідні параметри обробки, що своєю чергою дасть змогу уникнути критичних умов роботи і в перспективі оптимізувати майбутнє виробництво. Додаткові переваги такого зворотного зв’язку передбачають поліпшення експлуатаційної безпеки, безвідмовну зміну інструментів і можливість моделювання процесів обробки. Це також веде до підвищення якості та енергоефективності, оскільки інструменти завжди використовують в номінальному діапазоні, що забезпечує стабільність і ефективність виробничих процесів щодо інструменту.

Інтелектуальні інструменти допомагають оптимізувати виробництво, а також забезпечують основу для вдосконалення всього ланцюжка створення вартості. В поєднанні з відповідною моделлю керування інструментами досягається спрощення загальної логістики інструменту. Це веде до збільшення доступності, скорочення запасів, підвищення ефективності процесу, розвитку ноу-хау процесів і спрощення програмування інструменту.

В майбутньому завдяки посиленню зв’язків у виробничому процесі та у всьому ланцюжку створення вартості інструменти будуть відігравати центральну роль і надавати рішення Plug&Play, які оптимізують ефективність виробництва на постійній основі. При цьому тип кодування інструменту, а це може бути і QR Code, і DataMatrix Code, і Chip RFID, і Chip NFC, не має суттєвого значення. Більш важливими факторами є чітка ідентифікація, збір і надання даних.

Льойко-Україна