Article illustration
Новини

Міжнародна співпраця молоді задля майбутнього лісів

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 204 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

З 31 серпня по 9 вересня 2018 р. тривав німецько-український молодіжний проект «Forest Exchange II», який спільно реалізували Національний лісотехнічний університет України (НЛТУ України) і німецька організація «APOLLO e. V.» («Асоціація з проектів в галузі навколишнього природного середовища, сільського господарства та розвитку села в Східній Європі») http://www.apollo-online.de/.

Проект здійснено в межах програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» за підтримки Фонду «Памʼять, відповідальність і майбутнє» (EVZ, ФРН) http://www.stiftung-evz.de/rus/podderzhka-proektov/vystuplenie-za-prava-cheloveka/meet-up.html) Міністерства закордонних справ ФРН та Фонду Роберта Боша (ФРН).

Програма «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» спрямована на підтримку взаєморозуміння між народами України і Німеччини шляхом розвитку контактів між молодими людьми, зокрема, в певній професійній сфері. Програма підтримує активну молодь, яка стає агентом змін в суспільстві та носієм демократичних цінностей.

Проект «Forest Exchange II» (2018), як і його попередник ‒ проект «Forest in exChange», який реалізовували у вересні  2017 року, був присвячений темі сталого лісокористування і управління лісовими екосистемами. Його цілями були:

  • посилення активної ролі молоді у суспільствах, які змінюються;
  • розвиток професійних молодіжних контактів, мереж з організаціями і установами лісового сектору (урядові організації, науково-дослідні інститути, підприємства, компанії);
  • взаємне навчання шляхом розгляду конкретних актуальних проблем, що з'являються в лісовому комплексі, сфері управління лісовими екосистемами і в природоохоронній діяльності в Німеччині та Україні;
  • спільний пошук шляхів вирішення проблем;
  • міжкультурний діалог.

Під час  першого етапу, у вересні  2017 року, група з 11 студентів і аспірантів НЛТУ України відвідала Німеччину, де разом з німецькими студентами з різних університетів ознайомилася з проблемами управління лісовим господарством і конфліктами в галузі лісокористування, розвитком форм власності на ліси, практичним досвідом вирощування високопродуктивних насаджень, охорони і захисту лісів. Студенти зустрічалися з багатьма фахівцями, виїжджали на лісові ділянки, брали участь в семінарах, дискусіях. Зі звітом про цю поїздку і створеним міжнародною проектною командою відеофільмом можна познайомитися за посиланнями:

http://nltu.edu.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1753:-lforest-exchange-r&catid=13:2009-12-10-10-49-15&Itemid=244

http://nltu.edu.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1753:-lforest-exchange-r&catid=13:2009-12-10-10-49-15&Itemid=244.

 

Цьогорічний етап об’єднав 10 студентів НЛТУ України і 10 студентів з 7 університетів Німеччини (зокрема, з Університету сталого розвитку м. Еберсвальде, університетів міст Єна, Грайфсвальд і  Фрайбург, університетів прикладних наук м. Нойбранденбург і м. Ерфурт, а також Гумбольдтського університету Берліна), які навчаються за спеціальностями лісотехнічного і природоохоронного спрямування. Разом зі студентами у заходах проекту взяв участь представник органів управління лісовим господарством землі Саксонія-Ангальт Штефан Кайзер.

Молодіжну команду проекту формували на конкурсних засадах http://nltu.edu.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=2077:-lforest-exchange-iir&catid=143:2016-12-07-15-42-59&Itemid=66. До неї увійшли найбільш підготовлені, мотивовані, креативні студенти зі знанням іноземної мови.

Поїздка міжнародної команди проекту, що здійснювалася територією Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, була насичена різними заходами і передбачала зустрічі з фахівцями лісового господарства і заповідної справи, науковцями, що вивчають гірські ліси, студентами з університетів м. Івано-Франківська, мером м. Рахова В. Медвідем. Група студентів відвідала ділянки, на яких ведеться лісове господарство, і об’єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси та старовікові ліси Карпат та інших регіонів Європи», музеї природи Карпатського національного природного парку і Карпатського біосферного заповідника, ведмежий притулок «Домажир» і Страдецьку печеру на Яворівщині, музей гуцульської різьби Ю. Павловича в м. Рахів і Львівську оперу. Спільним завданням студентів є створення за допомогою мобільних телефонів відеофільму, який невдовзі буде розміщено на YouTube. Для цього професіонал в галузі медіа-індустрії Міхаель Клаусхальманн дав майстер-клас, на якому навчив їх основам майстерності оператора.

Захоплююча мандрівка Карпатським регіоном разомі з німецькими студентами, активне спілкування іноземною мовою і навчання один одного рідній мові, робота над відеофільмом, дискусії та нові зустрічі ‒ все це залишило незабутні спогади як в українських, так і в німецьких учасників проекту, допомогло знайти нових друзів і колег з обраної  професії.

Ректорат НЛТУ України висловлює подяку керівникам і співробітникам природного заповідника «Розточчя», обласного комунального спеціалізованого підприємства «Галсільліс», Яворівського ДЛГП «Галсільліс», Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. П. С. Пастернака, Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, державного підприємства «Делятинське лісове господарство», Карпатського національного природного парку, Карпатського біосферного заповідника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, а також меру м. Рахів В. Медвідю за партнерську допомогу в реалізації заходів проекту «Forest Exchange II».

 

 

Детальніше ознайомитися з подіями, що відбулися під час проекту  «Forest Exchange II», можна за посиланнями:

https://www.facebook.com/Meet-Up-Forest-Exchange-II-305859810177727/

http://nltu.edu.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=2179:-q-q&catid=13:2009-12-10-10-49-15&Itemid=244

http://galsillis.org.ua/novyny/mijnarodna-spivpratsya---odyn-z-faktoriv-rozvytku-lisovogo-gospodarstva-lvivschyny/

Фото -  Michael Claushallmann