Article illustration
Статті

Успіх надихає ставати найкращим

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 241 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Компанія «Ленів» була заснована у 2005 році та подолала непростий

шлях від маленького зварювально-загострювального цеху до

повноцінного виробника високоякісного інструменту для деревообробної

промисловості. Як це відбувалося, що змусило підприємство вдатися до

власного виробництва, яку воно має мету та які перспективи бачитьу майбутньому – про все це розповів нам засновник та директор товариства Руслан Ленів.

Пане Руслане, розкажіть, як Вам вдалося за такий короткий час наростити серйозні виробничі потужності тастати по суті одним із найбільш розвинених заводів з виготовлення дерево-обробного інструменту в Україні?

– Винятково власною впертістю танаполегливістю. Ми починали з наданняпослуг із загострення та ремонту вузькихстрічкових пил. Потім взялися їх продавати, співпрацювали з різними виробниками. З часом організували сервіс дискових пил, стругальних ножів, фрез. Звичайно, клієнтам вигідно обслуговуватися комплексно в одному місці і там же придбавати товари. Тому ринок сам змусив нас шукати постачальників всіх видів інструментів,щоб задовольнити потреби замовників. Я завжди сповідував ідею продавати якісний інструмент, можливо, й не найдешевший, але надійний і довговічний – вкінцевому результаті, якщо порівняти всі дані, економічно він вигідніший. Тому ми налагодили постачання товарів провідних виробників світу: «Munkfors», «AKE»,«Tigra», «Kvarnstrands», «C.B.G». Ми відвідали кожного з наших партнерів, бачили їхнє виробництво, і щоразу мені не давала спокою думка – а чому б не організувати таке виробництво в Україні? Безумовно, це складно – перш за все фінансово: державних дотацій на розвиток бізнесу немає,кредитні ставки високі, постійна інфляція. Звичайно, в таких умовах дозволити собі високотехнологічну виробничу баз уєвропейського рівня неможливо. Але в нас є розумні люди і бажання розвиватися.Роздуми про важке життя результату недають. Тому треба з чогось починати. Неможемо купити нові верстати? Ок, будемо поки що працювати на вживаних.

– То з чого ж все-таки почалося власне виробництво? І що дало йому поштовх?

– З широких стрічкових пил. У 2014 році фірма переїхала на нове місце з достатніми площами для налагодження повного циклу підготовки до роботи стріч-кового полотна – зварювання, вальцювання, стелітування та загострення зубів. Як основу ми використовуємо, на мою думку,найкраще з доступних на ринку стрічкових полотен – шведське Uddeholm. Попит на цей товар все більше зростає, а виробників в Україні вкрай мало – це складний процес, потребує кваліфікованих фахівцівта значних капіталовкладень. Можна сказати, ситуація сама продиктувала нам, з чого розпочати. Деревообробники стикаються з масою проблем під час пиляння широкими пилами – від неправильної експлуатації персоналом до неточно підібраних параметрів пил і розбитих пилорам,тож ми намагаємося якісно, швидко тапрофесійно їм допомогти. А ще надаємо послуги зі шліфування зношених шківів стрічкопильних верстатів.Через деякий час ми започаткували виробництво рубальних ножів та дискових пил. Це ще дві, на мій погляд, своєрідні ніші на нашому ринку. З одного боку, є багато пропозицій від іноземних виробників, які в умовах постійного зниження курсу гривні стають все більш недоступними для споживача. З іншого – український ринок, на жаль, не може запропонувати їм гідної альтернативи. І ми знайшли золоту середину – сировина з Німеччини, вироблено в Україні. Таким чином, ми досягаємо оптимального співвідношення вартості та якості нашого інструменту. З наявною у нас технічною базою, з досвідом, набутим упродовж цих років, ми по суті постачаємона український ринок товар, який не поступається імпортним аналогам.

– Як сприймають українськоговиробника клієнти?

– По-різному. Ті, що давно з нами співпрацюють, схильні довіряти, пробувати,експериментувати разом з нами. Вони теж зацікавлені в результаті, розуміючи, що готують собі основу для стабільної роботи.Звичайно, є й такі, що ставляться з підозрою, мовляв, не може український товар бути якісним. Я сприймаю це спокійно,нікого ні в чому не звинувачую. На жаль,ми й самі не можемо знайти в Україні відповідної сировини, обладнання та витратних матеріалів для нашого виробництва – все завозимо з-за кордону. Але немає іншої можливості перевірити якість,окрім як спробувати. І доступна ціна часто заохочує клієнта до покупки.

– Але ж вам, мабуть, не одразу всевдавалося? Чи були помилки, невдачі?

– Звичайно, і надалі трапляються. Ми вчимося, напрацьовуємо навички, набуваємо досвіду. Це єдиний шлях до професіоналізму, іншого немає. Не помиляєтьсятой, хто нічого не робить. І дуже добре,коли є партнери, які підтримують на цьому шляху, які погоджуються тестувати у себе на виробництві твій товар і разом шукати способи його вдосконалення. Багато вже зроблено, але є ще куди розвиватися і ми не зупинимося на досягнутому.

– Кілька слів про плани на майбутнє:які ще напрямки плануєте розвивати?

– У нас по дискових пилах ще далеко не всі питання охоплені. Поки що в асортименті тільки пили для поздовжнього різання деревини та багатопильних верстатів, є вже певні напрацювання щодо поперечного розкрою. Далі будемо розробляти лінію для плит, композитних матеріалів, ламелей,пластику, алюмінію. Є над чим працювати.А далі – хто зна, можливо дійдемо й до вер-статів – Україна розвивається, виробництво потрохи набирає обертів, і я вірю, що з часом ми почнемо цінувати і підтримувати своє, з’являться і засоби, і матеріали, потрібні терпіння і наполегливість. А кожен маленький успіх дуже надихає і мотивує доподальшого розвитку.