Article illustration
Новини

А ви посадили б таку книгу?

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 453 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Незважаючи на зростання популярності електронних книг, більшість дитячих книг і надалі друкують на папері, для виробництва якого потрібна деревина. Видавництво в Буенос-Айресі «Pequeno Editor» започаткувало цікавий некомерційний проект «Tree Book Tree», випустивши книжку, яку після прочитання можна висадити.

Так, не дивуйтеся! Книжка для дітей 8-12 років із назвою «Mi Papá Estuvo en la Selva» («Мій батько був у джунглях») може прорости міні-лісом саджанців жакаранди.

За сюжетом дитина розповідає історію про подорож свого батька у джунглях Еквадору. Історія заснована на реальних подіях. Вона закликає дітей любити природу і піклуватися про навколишнє середовище.

«Книжка в добрий спосіб розповідає про те, що ми з повагою маємо ставитися до всіх живих істот, – розповідає Ракель Франко, редакційний директор «Pequeno Editor». – Ми працювали над тим, як донести це повідомлення до глибин свідомості й душі. Ми хотіли розробити потужне повідомлення з метафоричним змістом».

Протягом певного часу книга виходила в стандартному форматі, але в певний момент видавець захотів змінити дизайн.

Кожну сторінку цієї книжки надрукували нетоксичним чорнилом, а самі сторінки виконані з переробленого насіннєвого паперу – екологічного матеріалу з переробленої макулатури, що містить насіння рослин. Якщо листівку з такого паперу висадити в горщик із землею, вона дасть пагони і виросте квітка або дерево.

Сторінки «Mi Papá Estuvo en la Selva» засіяли насінням дерева жакаранда, що росте в Аргентині. «Це дерево забезпечує чудову тінь і утворює багато кисню для навколишнього середовища», – пояснює вибір насіння пані Франко.

Перед висадженням книги діти повинні полити обкладинку, щоб допомогти насінню прорости, відтак її потрібно залишити в сонячному місці в приміщенні. Після того, як насіння проросло, книгу можна висадити в саду або в землі поруч із дорогою чи тротуаром.

Це, ймовірно, не той дизайн, який буде придатним для більшості книг, тому що люди, як правило, планують їх зберігати. Але невеликий тираж книги з малюнками, які видавець зробив у вигляді некомерційного проекту, підкреслює таким чином важливість захисту екваторіальних лісів від вирубування.

У виданні є безліч барвистих ілюстрацій, намальованих екологічним чорнилом. У редакції також сподівається, що книгу будуть читати й перечитувати кілька разів, перш ніж вона потрапить в землю.

«Ми вважаємо, що цю книгу варто садити після того, як її прочитають багато разів, щоб щоразу, коли дитина дивилася на це дерево, що росте, вона згадувала прочитану історію, завдяки якій воно з’явилося. Це також своєрідна метафора: усе, що ми читаємо також наповнює нас і стає частиною нашої ментальної бібліотеки, нашої культури, того, якими ми є», – наголошує Ракель Франко.

Отак, виконавши свою місію, завдяки інноваційному і екологічному дизайну книга повертається туди, звідки прийшла.