Article illustration
Новини

Мораторій на експорт кругляка - відмінити!

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 1364 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

6 лютого у Верховну Раду внесено законопроект, яким передбачена відміна мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів.

Проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань економічної політики" на розгляд Верховної Ради вніс народний депутат Анатолій Денисенко. Реєстраційний номер цього законопроекту 6035.

Серед іншого, автор законопроекту пропонує вилучити статтю 21, яка якраз і передбачає введення тимчасового мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів.

Стаття 21. Тимчасова заборона експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді

Тимчасово, строком на 10 років, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД):

- деревних порід, крім сосни, - з 1 листопада 2015 року;

- деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.

У пояснювальній записці зазначено, що: "Головною метою проекту акта є приведення національного законодавства до взятих на себе Україною міжнародних зобов’язань".

У законопроекті шляхом внесення змін до законів України «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» пропонується:

- скасувати тимчасову заборону експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді;

- запровадити державну реєстрацію зовнішньоекономічних договорів (контрактів) на експорт лісоматеріалів необроблених та/або деревини паливної центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері економічного розвитку в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

- тимчасово (до 1 січня 2020 року) встановити ставку вивізного (експортного) мита на лісоматеріали необроблені, деревину паливну та деревну тріску або стружку в розмірі 15% їх митної вартості (але не менше 5 євро за 1 м³ на лісоматеріали необроблені, та не менше 3 євро за 1 м³ на деревину паливну та деревну тріску або стружку).

Свій висновок, щодо запропонованих законопроектом нововедень вже оприлюднило Головне науково-експертне управління, яке резюмувало його так: "З огляду на викладене вище, вбачається, що порушене у законопроекті питання має вирішуватися на іншій концептуальній основі шляхом оптимального поєднання екологічних та економічних аспектів лісокористування з метою забезпечення раціонального використання та відтворення лісів."

Повним текст висновку знаходиться тут.

Цей матеріал є інтелектуальною власністю газети "Деревообробник". Його використання (повне або часткове) з метою розміщення у інших інформаційних ресурсах можливе тільки з письмового дозволу редакції та за умови розміщення посилання на газету "Деревообробник" (у випадку інтернет-ресурсів - гіперпосилання на сайт газети)