Article illustration
Новини

CLT-панелі вироблятимуть і в Україні

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 1125 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Словенська компанія LEDINEK понад 65 років спеціалізується на технологіях для обробки масивної деревини. Її добре знають як у світі, так і в Україні, адже нині у вітчизняній галузі трудиться більше сотні словенських машин.

Верстатний арсенал компанії поповнився Х-пресом для виробництва CLT-панелей (із поперечно клеєної деревини), який  вона демонструвала на цьогорічній виставці LIGNA. Саме вони зараз викликають значний інтерес в Європі як матеріал для спорудження будинків. Там з CLT-панелей зводять навіть висотні будівлі - до 12 поверхів. На думку менеджерів компанії, і український ринок незабаром зверне свою увагу на CLT-панелі. Більш того, LEDINEK уже веде переговори з одним із потенційних покупців такої технології в нашій країні.

В експозиції словенської компанії можна було бачити й добре відомі моделі обладнання, зокрема популярні ROTOLES. Також були показані потужні високошвидкісні чотиристоронні стругальні верстати Stratoplan. Ці машини призначені для випуску струганих матеріалів, ламелей для клеєних балок тощо. При цьому продуктивність верстата може досягати 900 м/хв.

Ще один виставковий експонат - Multiplan, універсальний стругально-профілюючий верстат, яким можна обробляти практично будь-які вироби з масиву. Базова комплектація верстата передбачає оснащення його шістьома шпинделями. Однак за необхідності ця кількість може бути збільшена до 10.

Велика й сильна машина в експозиції LEDINEK - верстат Kontizink для зрощування деревини за довжиною. Це - найпотужніший і найшвидший верстат в експозиції: повністю укомплектована лінія може працювати  із швидкістю до 160 м/хв.

Для потреб власних верстатів і для допомоги деревообробникам, які на них працюють, LEDINEK випускає верстат для загострення інструментів, а також компанія розробила програму Solar, яка виконує передачу інформації машині про новозагострений інструменті й виконує його налаштування.