Article illustration
Новини

Збудовано Ноїв Ковчег у натуральну величину

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 1539 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Макет Ноєвого Ковчега став найбільшою у світі каркасною спорудою виготовленою із застосуванням сучасних технологій деревообробки.

155 м завдовжки, 26 м завширшки й 28 м заввишки – із такими параметрами 7 липня 2016 року завершено будівництво Ноєвого Ковчега. Компанія Colorado Timber Frame виявилася єдиним підрядником, здатним спроектувати й побудувати такий грандіозний дерев'яний каркас, використовуючи при цьому невелику сучасну пилораму й спеціалізований верстат зі ЧПК.

Ноїв Ковчег уже визнано найбільшої у світі каркасною дерев'яною спорудою: для його будівництва використали 7300 м3 пиломатеріалів. Цей Ковчег біблійного масштабу за обсягом рівний 500 вантажівкам із причепами й складається із трьох рівнів для експонатів і ресторану на 1600 відвідувачів на верхній палубі. Ковчег може помістити 10000 осіб, хоча організатори планують обмежити кількість відвідувачів до 3000 у будь-який час.

Ноїв КовчегПроект вартістю $100 млн тривав трішки більше півтора років. Щоб укластися в графік, Colorado Timber Frame найняли додаткову допомогу й перейшли на тризмінний графік роботи протягом 6 днів у тиждень протягом цілого року. 25 співробітників працювали в майстерні в Денвері, виготовляючи компоненти каркаса, у той час як 10 інших збирали каркасну конструкцію на місці в штаті Кентуккі, поряд із запрошеними 75 майстрами-теслями із громади амішів.

Дві сучасні технології деревообробки виявилися життєво важливими для цього проекту. По-перше, стрічкова пилорама Wood-Mizer LT15, яка є найменшою моделлю цієї фірми. На ній випилювали брус перерізом 60×60 см і довжиною до 12 м, необхідний для каркаса. Потім у пиломатеріалі формували з'єднання й різні види заглиблень для стикування деревини й сталевих пластин. Ці операції виконували на верестаті з ЧПУ моделі K2I німецької фірми Hundegger.

На місці складання каркаса працював ще один мобільний стрічкова пилорама Wood-Mizer LT40, на якому при потребі пиломатеріали підганяли під розмір.

мобільний стрічковий верстат Wood-Mizer LT40Одним із найвражаючіших елементів конструкції ковчега є опорні колоди, що досягають майже метра в діаметрі й заввишки 15 м. Близько третини цих колод – це стовбури, вражені жучком, які залишилися після проріджування лісів.

Парк атракціонів Ark Encounter відкрили 7 липня 2016 у місті Уільямстаун, штат Кентуккі. Очікують, що протягом першого року його відвідають більше 1 млн осіб.

Джерело: «Планета Wood-Mizer»