Article illustration
Новини

Китайцям бракує деревини

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 761 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

До 2020 року загальна щорічне споживання пиломатеріалів в Азії може вирости до 93 млн. кубометрів.

У Китаї зростання попиту на дошки продовжиться й становитиме близько 4%, а в Японії, навпаки, попит знизиться на 1%. Основним фактором, що впливає на розвиток цього ринку в обох країнах, стане будівництво. У першому півріччі 2017 японський ринок пиломатеріалів залишався стабільним, і до кінця року зростання споживання дощок не очікується. Це обумовлено тим, що закладка нових будинків і активність будівництва дерев’яного житла в країні вже протягом декількох років перебувають на одному і тому ж рівні, а тому серйозних змін не відбувається.

Щорічно Японія імпортує близько 7,2 млн. кубометрів пиломатеріалів. До 2020 року споживання дощок в країні буде знижуватися на 1%, імпорт становитиме близько 6,8 млн. кубів . Основні фактори, що позначаться на стані ринку пиломатеріалів цієї країни, - стагнація будівельного сектора й підтримка місцевих виробників. Відмінними рисами японського ринку пиломатеріалів є орієнтованість на внутрішнє споживання й попит на високоякісні пиломатеріали жорсткої специфікації. Ці ж фактори визначають більш високу ціну на продукцію, що поставляється в Японію.

Як для Японії, так і для Китаю основною проблемою залишається обмеженість лісових ресурсів та постійне зростання транспортних витрат.

У Китаї потреба в пиловнику й пиломатеріалах зростає майже на 10% щорічно на тлі значних інвестицій у будівництво та розвитку меблевої промисловості. В силу бурхливого зростання попиту затребуваний більш широкий спектр пиломатеріалів за сортами, породами й перетинами. Останнім часом на тлі зростання внутрішнього попиту Китай значно нарощує імпорт пиломатеріалів. У зв’язку з обмеженням обсягів експорту в Китай канадських пиломатеріалів на тлі зростання споживання пиломатеріалів в США, збільшується доступний ринок і для наших виробників. В основному імпортує Китай сосну та ялину.