Article illustration
Новини

Обсяги виробництва OSB стрімко зростають

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 574 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

У 2015 році зафіксовано збільшення обсягів виробництва і торгівлі орієнтованими стружковими плитами (OSB) на 7%. Про це йдеться у опублікованому ФАО щорічному статистичному огляді глобальних показників.

Найбільше з докризового рівня 2007 року зростання обумовлене відновленням житлового ринку й розширенням масштабів застосування стратегій, спрямованих на розвиток біоекономіки, у тому числі переходом до сталого екологічного будівництва й будівельних матеріалів. Цей сектор зростає удвічі швидше, ніж сектор традиційних листових деревних матеріалів і пиломатеріалів.

OSB є підвидом листових деревних матеріалів, які широко використовують у будівництві. Це доволі новий вид продукції за межами Північної Америки, де його виробництво стрімко сбільшилося ще в 1990-х роках, а в цей час воно швидкими темпами розвивається й у Європі, готуючись підкорити азіатські ринки, зокрема, китайський й малайзійський.

«Наші дані свідчать про стабільне зростання світового виробництва деревної продукції й стрімке збільшення обсягів виробництва й торгівлі нових видів продукції, таких як OSB і деревні паливні гранули (пелети) – це означає, що лісова промисловість швидко адаптується до мінливого світу й має величезний потенціал стати ключовим гравцем у динамічній сфері біоекономіки. Ширше використання сучасних деревних будівельних матеріалів і різних видів енергетики буде сприяти зниженню викидів вуглекислого газу», – зазначив Метс Нордберг, старший експерт ФАО з лісового господарства.

На графіку наведено динаміку загальносвітових обсягів виробництва OSB, млн м. куб.

Світові обсяги виробництва OSB

За матеріалами ФАО