Article illustration
Новини

Погляньте на двері по-новому

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 178 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Коли здається, що придумати щось нове в проектуванні звичайних предметів вже неможливо, обов'язково знаходиться хтось, хто зможе побачити приховане від решти.

Так сталося із австрійським дизайнером Клеменсом Торгглером, який придумав «Evolution Door» – 4-панельну дверну систему, що має не тільки елегантний зовнішній вигляд, а й легко відчиняється і безпечна в експлуатації.

Футуристичний дизайн «Evolution Door» досить простий – замість однієї панелі, прикріпленої до рами двома завісами, полотно дверей – це чотири трикутні секції, які самі складаються і обертаються, перш ніж знову перетворитися на прямокутник.

Дві половинки дверей закріплені за допомогою поворотних елементів у нижній і верхній частині рами та шарніром посередині. Цей шарнір, рухаючись, за допомогою поворотних елементів складає трикутники, а їх вага діє на головні краї і повертає їм прямокутний вигляд. Загалом система складання дверей дуже нагадує фігурку оригамі.

Тож, щоб відчинити двері, не потрібно докладати зусиль – досить акуратно потягнути за з’єднання між двома середніми панелями і двері зігнуться і ковзнуть біля входу.

Сам дизайнер називає свою систему «Drehplattentür», що можна перекласти як фліп-панельні двері, хоча назвати їх дверима все-таки язик не повертається. Це не двері, а чарівні шматочки інженерії, наполовину кінетична скульптура, наполовину – магічний трюк, через який ви сподіваєтеся пройти. Виготовленням таких дверей Клеменс Торглер займається із 1997 року і їх в нього, щонайменше, п'ять основних типів, не враховуючи прототипів.

На багатьох своїх відео австрійський дизайнер безтурботно гуляє в кадрі, а потім за допомогою блискавичного руху зачиняє закриває або відчиняє відповідні двері.

Окрім розглянутої вище трикутної системи фліп-панельних дверей в арсеналі дизайнера є й інші, принцип яких схожий, проте все-таки інший.

Система подвійних стрижнів складається з двох створок дверей, які накладаються одна на одну. Їх можна відчиняти і зачиняти завдяки довгим шматкам металу, встановленим на кожній панелі. Обертаючись, вони змушують секції ковзати на місце. (https://www.youtube.com/watch?v=_XOCDLrfwh8).

Є ще система епітрохоїдної кривої, яка складається з колеса та радіальної доріжки. Колесо рухається вздовж цієї доріжки, коли двері приводять у рух.

Ширмова система – це по суті складна, велика перегородка. На центральному стрижні, прикріпленому до підлоги, примонтовані двоє різнопланових дверей, які розгортаються, щоб сформувати розмір ширми відповідно до кімнати.

Багато із дверей дизайнера поєднують і комбінують ці системи. Остання задумка – двері із восьми панелей. А для виготовлення різних типів дверей Клеменс Торглер використовує сталь, алюміній та деревину.