Article illustration
Новини

Площа всихання дерев перевищила 330 тис. га

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 649 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

За перше півріччя 2017 року площа всихання насаджень у лісах, підпорядкованих Державному агентству лісових ресурсів, становить 331,3 тис. га.

Найбільше всихання дерев поширюється на сосну (майже 142 тис. га), ялину (майже 26 тис. га), дуба (майже 100 тис. га).

У зв'язку з постійно зростаючим техногенним та антропогенним навантаженням, несприятливими кліматичними умовами загальний санітарний стан лісів потребує покращення. Сприяє цьому погіршення лісопатологічної ситуації в лісах інших лісокористувачів, де лісозахисні заходи практично не проводять і вони є резерватами накопичення шкідників і хвороб та розповсюдження їх в лісах підприємств і установ, що належать до сфери управління Держлісагентства.

Відмічається значне зростання площ всихання дерев таких порід:

- ялини в Українських Карпатах (Львівська обл. – 16,2 тис. га, Івано-Франківська – майже 5 тис. га, Закарпатська – 1,5 тис. га, Чернівецька – 1,4 тис. га);

- сосни у Кіровоградській області – 3,4 тис. га, Волинській – 36,8 тис. га, Черкаській – 10,4 тис. га, Житомирській  – майже 13 тис. га, Чернігівській  – 14,3 тис. га,  та інших областях.

- дуба у Кіровоградській області – 40,3 тис. га, Волинській – 2,6 тис. га, Черкаській – 9,4 тис. га, Житомирській дуб – майже 2 тис. га, Чернігівській – 1,6 тис. га та інших областях.

До суттєвого ослаблення насаджень на значній території України призвели зміни кліматичних умов та аномально високі температури вегетаційного періоду останніх років, антропогенне навантаження, різке коливання ґрунтових вод та інші біотичні та абіотичні чинники.

Джерело: прес-служба Держлісагентства