Article illustration
Статті

Дев’ятиствольний брикетувальник

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 1192 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

У світі тема біопалива актуальна уже давно, й чимало компаній працюють над розробкою обладнання для виготовлення цього виду палива. Одне із останніх досягнень – ударно-механічний прес для брикетування деревини із дев’ятьма прес-матрицями.

Дотепер ударно-механічні преси працювали з однією прес-матрицею і такий підхід здавався незмінним. Але данська компанія С. F. Nielsen розробила нову концепцію, що дала змогу один ударний прес обладнати кількома прес-матрицями.

Цю концепцію компанія втілила у пресі моделі SBP-9 Star Press, який вперше широкому загалу презентувала на виставці Ligna 2015. Новий прес призначений для виготовлення індустріальних деревних паливних брикетів діаметром від 40 до 60 мм, хоча його можна застосовувати й для брикетування інших видів біомаси. Прес обладнано дев’ятьма прес-матрицями, що дає змогу досягати максимальної продуктивності 5 т брикетів на годину.

Ударний механізм преса SBP-9 Star Press в дію приводять три основні електродвигуни, потужність кожного з яких становить 90 кВт•год.

Працює цей механізм подібно до радіального (зіркоподібного) двигуна внутрішнього згоряння. Зверху над ударним механізмом розташовано накопичувальний бункер для тирси. З бункера тирсу системою шнеків подають у прес-матриці.

Володимир ЛУЖНЯК

Цей матеріал є інтелектуальною власністю газети "Деревообробник". Його використання (повне або часткове) з метою розміщення у інших інформаційних ресурсах можливе тільки з письмового дозволу редакції та за умови розміщення посилання на газету "Деревообробник" (у випадку інтернет-ресурсів - гіперпосилання на сайт газети)