Article illustration
Новини

Інструментом керування можна зробити все

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 456 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Група наукоавців з Університету Карнегі-Меллона працює над новою технологією, яка взагалі все, навіть желе, може зробити інструментом керування.

Звісно, така перспектива зацікавила й виробників деревообробного обладнання, особливо моделей із числовим програмним керуванням.

Зараз можливості сенсорного керування обмежені: використовують здебільшого малоформатні дисплеї на зразок смартфона, планшета або невеликі сенсорні панелі. Більші екрани обходяться дорого, є експериментальними, базуються на ускладнених технологіях із використанням камер і алгоритмів. Нова технологія базується на абсолютно іншому підході – електротомографії. У цьому випадку на об’єкт стелиться електропровідне покриття – струмопровідна пластмаса або вуглець. Потім по периметру кріпляться електроди. При дотику до якоїсь зони змінюється вихідна напруга, і ці зміни виводяться на обладнання. На даний момент система може вивести положення торкання в межах сантиметра.

Технологія не зовсім точна, як і вже існуючі сенсорні панелі, але цього поки достатньо, щоб використовувати її в ролі кнопки або повзунка. Вона була випробувана на різних тест-об’єктах: на листах гіпсокартону 1,2 і 2,4 метра, автомобільному кермі, іграшках, гітарі, пластиліні і желе, яке було виготовлене у формі мозку, а також на обкладинці смартфона, яка на певний час перетворилася в ігрову консоль.