Article illustration
Новини

Найпотрібнішою буде паркетна дошка

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 1311 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Світовий ринок паркетної дошки, за оцінками, сягне $41,2 млрд до 2022 року, зростаючи в середньому щороку на 24,8%.

У новій доповіді дослідницької компанії «Allied Market Research» («AMR») експерти констатують, що на Північну Америку і Європу припадає майже 70% світового виробництва паркетної дошки і воно буде надалі щорічно зростатиме.

Попит на паркетну дошку спонукає промисловість, яка шукає альтернативу бетону та паркету, до економії енергії, прискорення будівництва, скорочення витрат на робочу силу, а також зменшення кількості відходів.

Суворі норми щодо викидів вуглецю і швидких темпів вирубування лісів, імовірно, також сприяють популярності паркетної дошки. «Незважаючи на застереження, паркетна дошка має величезний комерційний успіх», – переконана аналітик-дослідник «AMR» Йогіата Шарма.

Згідно з очікуваннями експертів, ринок паркетної дошки розвиватиметься швидшими темпами в Європі і Північній Америці завдяки високому сукупному доходу і кращому інформуванню.

Регіони, що розвиваються, такі, як Азіатсько-Тихоокеанський, Латинська Америка і Африка, використовуватимуть свої великі ліси для деревини та сировини для різноманітних композиційних матеріалів на основі деревини.

У період між 2015 і 2016 роками країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону, такі як Японія, Індонезія та Індія, лідирували на ринку паркетної дошки, оскільки вони є основними експортерами сировини в Північну Америку і європейські країни. Індія є одним із нових ринків паркетної дошки, що формуються в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, і на сьогодні її частка ринку паркетної дошки у всьому регіоні становить 10%. За оцінками, найвищий середньорічний темп зростання індійського ринку ‒ приблизно 25% з 2016 по 2022 рр.

Ринки Бразилії і Чилі демонструють значне зростання ‒ як очікується, із двозначним сукупним темпом щороку.

Ринок паркетної дошки сегментується на основі типу продукту, де на фанеру і клеєний брус разом припадає близько 54% світового ринку. Очікується, що протягом прогнозованого періоду із найвищим середньорічним темпом 30% зростатиме сегмент поперечно-склеєної деревини.

Нежитлове будівництво сприятиме розвитку ринку паркетної дошки у зв'язку з широким будівництвом багатоповерхових будівель і мостів в усьому світі.

За матеріалами «AMR»