Article illustration
Новини

Попит на підлогові покриття зростає

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 902 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Внутрішня торгівля підлоговими покриттями в ЄС безперервно розширюється з грудня 2013 року. Це частково пов'язано з більшим використанням підлогових покриттів, виготовлених в ЄС, а також зростання ролі виробничих потужностей, розміщених у дешевших з точки зору виробництва країнах Східної Європи, у постачанні дерев'яних підлог в інші частини ЄС.

Водночас великий торговельний дефіцит підлогових покриттів, який розпочався в ЄС перед фінансовою кризою і рушієм якого були попит на ринку нерухомості та потік продукції з Азії, останніми роками стрімко зменшився.

Минулоріч зусилля європейських виробників з підвищення конкурентоспроможності завдяки інноваціям у виробництві продуктів і маркетингу, чому сприяла слабкість євро та інших європейських валют щодо долара США, сприяли зростанню експорту підлогових покриттів з ЄС в інші частини світу.

У той же час імпорт з-за меж ЄС в 2016 році надалі зменшувався. Великою мірою зниження обсягів імпорту підлогових покриттів у ЄС відбулася у зв’язку зі спадом торгівлі з Китаєм – найбільшим зовнішнім постачальником підлогових покриттів, на який припадає близько 60% загального обсягу імпорту ЄС.

Імпорт дерев'яних підлогових покриттів ЄС з Китаю становив близько 16 млн м2 за 12 місяців до кінця листопада 2016 року порівняно з 17,4 млн м2 роком раніше і більш, ніж 21 млн м2 у 2012 році.

Імпорт підлогових покриттів ЄС з тропічних країн останніми роками також скорочується. Наприклад, з Індонезії протягом 12 місяців до листопада 2016 року було імпортовано 1,16 млн м2 порівняно з 1,45 млн м2 роком раніше.

Імпорт з Малайзії скоротився з 1,31 млн м2 до 0,94 млн м2 за той самий період.