Article illustration
Новини

Головні тренди «LIGNA 2019»

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 190 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Виставка «LIGNA 2019», яка відбулася в Ганновері (Німеччина) 27-31 травня, успішно завершила роботу. Провідна світова презентація деревообробної промисловості, обладнання та інструментів стала стимулом для розвитку галузі, відкривши шлях майбутнім інвестиціям.

Головним трендом цьогорічного заходу стали рішення, спрямовані у майбутнє. «LIGNA 2019» чітко засвідчила, що користувачі технологій зараз «розумнішають», максимально використовуючи засоби діджиталізації й автоматизації. Акцент нині зроблено на інтегровані рішення - це дає змогу компаніям будь-якого масштабу - від невеликих деревообробних фірм до промислових виробників - задовольняти поточні потреби ринку і готуватися до майбутніх викликів.

Високі оцінки

«LIGNA» вкотре підтвердила свою репутацію як глобальна подія світової деревообробної промисловості, а також місце для презентування цікавих новинок, - зазначив член правління «Deutsche Messe» доктор Андреас Грухов. - 1500 експонентів з 50 країн представили вражаючі рішення для майбутнього, зробивши інновації доступними та зрозумілими для користувачів усіх секторів промисловості в таких масштабах, яких дотепер ще не демонстрували. Зосередившись на цифрових технологіях, автоматизації, робототехніці та революційних технологіях обробки поверхонь, експоненти «LIGNA» показали, що відіграють важливу роль у розвитку науково-технічного прогресу. Ті технології, які на попередніх виставках «LIGNA» сприймалися як візіонерські, тепер стали реальними».

«LIGNA 2019» продемонструвала, що ми зробили великий крок у напрямку діджиталізації деревообробки і що інтерес до передових технологій є значним у всьому світі, - зауважив Pekka Paasivaara, президент Асоціації виробників деревообробних машин Німеччини, генеральний директор компанії «HOMAG Group AG» та член Правління «Dürr AG». - Це справді вражає, коли ми зустрічаємося з багатьма клієнтами з усього світу, які цікавляться конкретними капіталовкладеннями. Нові рішення викликають зацікавлення як у невеликих фірм, так і у промислових гігантів. Це дає нам підстави для оптимізму».

Понад 90 тисяч відвідувачів з більш ніж 100 країн світу приїхали в Ганновер, щоб ознайомитися з найновішими досягненнями галузі та знайти оптимальні технології та підходи для зміцнення конкурентоспроможності та ефективного розвитку власного бізнесу.

Більшість відвідувачів виставки оцінили важливість Індустрії 4.0 як високу або дуже високу. Близько 40% з них або вже займаються переобладнанням наявного парку машин, або розглядають можливість придбання нового обладнання, щоб отримати користь від технологій Індустрії 4.0.

Тренди та інновації

Як показала виставка, виробники деревообробного обладнання для щільної і будівельної деревини зосередилися на автоматизації та інтегрованих системах, зокрема, модульних технологіях як можливості переходу на цифрові технології.

Тут, на противагу окремим рішенням, використано метод безперервної діджиталізації, що охоплює все -  від планування і розробки до виробництва і моніторингу.

Ще однією особливістю нових цифрових технологій є легкість і інтуїтивність у використанні.

У всіх сферах промислового виробництва все більшого поширення набуває робототехніка: від спільних процесів обробки матеріалів, де задіяні і люди, і машини, до обробки поверхні.

Етап обробки поверхонь стає все більше інтегрованим у загальну виробничу систему.

Представлені на виставці хмарні технології наочно показали, що хмарне керування даними з окремих приватних систем переросло в глобальну екосистему. Завдяки дедалі більшій кількості цифрових допоміжних рішень використання виробничих даних для превентивного ремонту та виробничого планування постійно вдосконалюється. За таких темпів розвитку ідея безперервного хмарного керування матеріалами та інструментарієм, представлена на цьогорічній «LIGNA», може незабаром стати реальністю.

Інша ідея, яка вже близька до реалізації, пов'язана з мережевою взаємодією всіх машин на основі стандартизованих комунікаційних протоколів. У зв'язку з цим Європейська федерація виробників деревообробного обладнання (EUMABOIS) і Союз німецьких машинобудівників (VDMA) використали «LIGNA» для презентації нового стандарту P & W («Вмикай і працюй»). Ця концепція стала спільним проектом восьми провідних європейських виробників деревообробного обладнання.

Ще однією важливою тенденцією лісової і деревообробної промисловості стала доповнена реальність, а саме використання VR-шоломів і планшетів для візуалізації робочих операцій і стану обладнання.

«LIGNA 2019» представила також рішення «все в одному», які ефективно поєднують численні окремі верстати в інтегровані технологічні ланцюжки.

На виставці також були продемонстровані нові розробки в сегменті безпечних промислових технологій розпилювання. Серед них - високопродуктивні сенсорні системи розпізнавання матеріалу, нове покоління самонавчальних технологій сканування, що є цікавим прикладом впровадження в деревообробку штучного інтелекту.

Найважливішою новинкою у зоні дерев'яного будівництва стала світова прем'єра шестиосного агрегату, що одночасно з усіх боків обробляє заготовку без потреби її переміщення. Також був представлений новий мембранний прес, здатний впоратися з викривленими і нерівними поверхнями. А в експозиції технологій обробки поверхонь відвідувачі «LIGNA» могли спостерігати, як нове ПЗ може за один прохід створювати надзвичайно складні декоративні шари ламінату, наприклад, такі, що нагадують камінь, при цьому забезпечуючи високий рівень якості.

У розділі лісопромислової технології цього року увагу приділили зміні клімату, Лісівництву 4.0, цифровій інтеграції машин, керуванню ланцюгами постачання й рухом лісоматеріалу, використанню шоломів віртуальної реальності для керування машинами та програмами для різних робіт у лісі.

Інші теми були пов'язані з розвитком під'їзних шляхів у лісових масивах і виробленням нових підходів до логістики лісозаготівель.

Програма виставки також охоплювала багато спеціальних зон і подій, які викликали великий інтерес відвідувачів. Серед них - LIGNA.Forum, LIGNA Campus, і, звичайно, навчальні семінари LIGNA Training Workshops для користувачів обладнання, столярів, теслярів. Надзвичайно привабливими для присутніх заходами стали Чемпіонат кранівників та Чемпіонат Німеччини із лісозаготівлі.

Наступна «LIGNA» традиційно відбудеться в Ганновері (Німеччина) 10-14 травня 2021 року.