Article illustration
Новини

Навіть цвяхи дерев’яні

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 1748 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Є багато різних способів з’єднання двох шматків деревини, декотрі з яких пройшли перевірку тисячоліттями, наприклад, металеві цвяхи чи гвинти. Та можливості для інновацій є завжди – група компаній BECK Fastener випустила на ринок унікальні дерев'яні цвяхи LignoLoc.

Вони виготовлені з букової деревини та для більшої міцності стиснуті смолою. Букову деревину обрали тому, що вона є корінною для Австрії, де розміщена BECK Fastener. Окрім того, прямий ріст бука дає деревині найбільш однорідну клітинну структуру. Таким чином, цвяхи LignoLoc мають міцність на розрив 250 Н/мм2, їхня довжина – до 65 мм, діаметр – 3,7 мм. Призначення – для використання в дружніх до довкілля дерев’яних конструкціях та для інноваційних застосувань у промисловому виробництві.

Завдяки своїм механічним властивостям дерев'яні цвяхи можна забити в твердий будівельний брус, використавши пневматичний цвяхопістолет FASCO LignoLoc для створення постійного шва – і все це без попереднього свердління деревини. Порівняно із кріпленнями, виготовленими з алюмінію або сталі, особливість дерев'яних цвяхів полягає в тому, що вони не створюють теплових містків і не залишають слідів корозії в деревині.

Цілком можливо забивати цвяхи LignoLoc молотком без попереднього свердління, але все ж таки BECK Fastener рекомендує використовувати свій пневматичний цвяхопістолет. Хоча це звучить як хороший спосіб продати більше інструментів, представники компанії пояснюють, що пневматичний цвяхопістолет генерує велику кількість тепла завдяки тертю, коли цвях заганяють у деревину. Це тепло ніби приварює цвях до прилеглої деревини, і таким чином отримують таке з’єднання двох речовин, яке не вдасться одержати за допомогою звичайного молотка.

Віденський університет дослідив вуглецевий слід нової розробки. Хоча цвяхи LignoLoc містять смолу, проте вуглецевий слід нижчий від нуля, тобто весь процес виробництва дерев’яних цвяхів виділяє менше вуглекислого газу, ніж його вже зберігається у використовуваній буковій деревині.

Дерев'яні цвяхи ледь видимі на відміну від металевих альтернатив. Після закінчення терміну вжитку продукту, для виготовлення якого їх використали, цвяхи можна повторно використати або переробити разом із деревиною без необхідності відокремлення від неї.