Article illustration
Новини

Потрібно розвивати вторинну переробку!

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 738 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Перед українським лісовим сектором нині постає низка викликів. І перший з них – в ньому надзвичайно розвинуте лісове господарство.

В цьому немає нічого погано, запевняє професор НЛТУ України Орест Кійко, але це створює штучний перекіс, тому що у всій Європі, якщо йдеться про обсяг реалізованої продукції, кількість робочих місць і підприємств, основну увагу приділяють вторинній переробці – тим галузям, які дадуть велику додану вартість (деревообробка, столярка, меблеве виробництво). Для прикладу, у Польщі меблеве виробництво становить 42%, деревообробне – 43% і тільки 14% за обсягом реалізованої продукції у лісового господарства. В Україні на лісове господарство припадає 25%, а на решту, відповідно, менше.

«Але це в жодному разі не означає, що ми би мали зменшити лісове господарство. Ні! Навпаки, добре, що воно у нас настільки розвинуте. Незважаючи на ті всі проблеми, які в ньому є, його потрібно підтримувати, особливо нересурсні лісгоспи, але потрібно підтягувати до рівня лісового господарства галузі вторинної переробки для того, щоб забезпечувати більшу додану вартість, – пояснює науковець. – Тому найперший виклик сьогодення – розвиток вторинної переробки. Я аналізував Східну Європу і ось які дані отримав: Росія, Україна і Білорусія лідирують за обсягом запасу лісу, але якщо взяти те, скільки доданої вартості ці країни можуть створити на 1 м3 деревини, то вони далеко за межами списку. А такі країни як Польща, Словаччина, Чехія мають високу додану вартість. І на них потрібно рівнятися».

Записала Оксана ОПРИСК

Цей матеріал є інтелектуальною власністю газети "Деревообробник". Його використання (повне або часткове) з метою розміщення у інших інформаційних ресурсах можливе тільки з письмового дозволу редакції та за умови розміщення посилання на газету "Деревообробник" (у випадку інтернет-ресурсів - гіперпосилання на сайт газети)