Article illustration
Новини

Лісова галузь: підсумки І кварталу 2017 року у світі

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 1092 readers Add to bookmark1 Remove from bookmark1

Нещодавно Wood Resource Quarterly (WRQ) оприлюднив звіт, де підбив підсумки діяльності світової лісової галузі за І квартал 2017 року.

За даними цієї організації, глобальний індекс цін на пиловник (GSPI) за цей період збільшився на 0,3% порівняно із IV кварталом 2016 р. Це лише вдруге майже за три роки, коли GSPI демонструє щоквартальне збільшення.

За останній рік ціни на пиловник загалом зросли в Латинській Америці, Океанії та Північній Америці, в той час як в Європі вони знизилися.

Глобальний індекс цін на пиловник GSPI

У І кварталі 2017 року європейський індекс цін на пиловник (ESPI- €) становив 83,12 €/м3, тобто практично не змінився порівняно із попереднім кварталом. З рекордно високого показника, якого ESPI-€ досягнув в І кварталі 2014 року, він знизився на 8,3%, при цьому найсуттєвіше – в Центральній і Північній Європі.

Щодо цін на баланси, то тут тенденції інші.

Глобальний індекс цін на баланси м’яких порід (SFPI) у І кварталі 2017 року знизився на 0,7% порівняно із останнім кварталом 2016 року. Окрім того, він знизився на 3%, якщо порівнювати з І кварталом 2016 року. SPFI утримує таку тенденцію вже майже п'ять років і наразі перебуває на найнижчому рівні з ІІІ кварталу 2004 року. У реальному виразі показник SFPI І кварталу 2017 року – на найнижчому рівні за 30 років, відколи у 1988 році WRQ ініціював запровадження такого індексу. Найзначніше зниження витрат на баланси м’яких порід для целюлозного виробництва зафіксовано недавно у Східній Канаді, Фінляндії, Франції та Німеччині.

Ціни на баланси твердих порід у І кварталі 2017 року загалом підвищилися у всьому світі. Глобальний індекс цін на баланси твердих порід (HFPI) у І кварталі 2017 року зріс на 1% порівняно з попереднім кварталом і становив $86,99/за абсолютно суху тонну. Ціни найбільше зросли в Австралії, Бразилії, Росії та західній частині США.

Індекс цін на баланси м’яких порід (SFPI), індекс цін на баланси твердих порід (HFPI)

За перші три місяці 2017 року попит на целюлозу на ринку збільшився більш ніж на 6% порівняно з аналогічним кварталом 2016-го. Попит у Китаї підвищився найбільше – на 22%, тоді як Західна Європа була єдиним регіоном, де споживання целюлози на початку 2017 року зменшилося.

Загалом ціни на більшість фракцій целюлози на початку 2017 року зросли завдяки поєднанню широкої пропозиції і тривалого попиту.

Цьогоріч найістотніше зросла ціна на вибілену листову крафт-целюлозу – майже на $90 за1 тонну, до $740 за 1 тонну за чотири місяці, а підвищення цін на вибілену хвойну крафт-целюлозу з січня по квітень було скромнішим і становило $30 за 1 тонну.

Торгівля пиломатеріалами хвойних порід у світовому масштабі у 2016 році досягла найвищого показника. За даними WRI, торік було продано 118 млн м3 пиломатеріалів, що на 10% більше, ніж у 2015 році. Імпорт пиломатеріалів до США становить приблизно третину всіх проданих у світі пиломатеріалів. За 5 років ввезення пиломатеріалів у цю країну зросло вдвічі. На Китай в 2016 році припадає близько 17% обсягів імпорту пиломатеріалів.

Виробництво пиломатеріалів у Північній Америці в 2016 р. було на 6% більшим порівняно з попереднім роком, досягнувши найвищого з 2007 року рівня. Найбільше зростало виробництво в США, Південній та Східній Канаді, а в Західній Канаді та Західній Америці показники значно скромніші. Ця тенденція тривала протягом перших двох місяців року. Загалом виробництво на континенті було на 1,5% вищим, ніж у той самий період 2016 року.

Внутрішні ціни на пиломатеріали у Фінляндії та Швеції надалі близькі до найнижчого рівня у доларовому еквіваленті за десять років.

Ціни на імпортні хвойні пиломатеріали до Китаю в 2016 та 2017 роках постійно зростають, а середня вартість імпорту в березні 2017 року була на 13% вищою, ніж за 18 місяців раніше.

Імпорт деревних пелет до Азії сягнув найвищого рівня у IV кварталі 2016 року, коли Японія та Південна Корея разом імпортували 630 тис. тонн гранул. Незважаючи на те, що обсяги імпорту впродовж І кварталі 2017 року дещо зменшились, вони все ж були на 43% більшими, ніж у І кварталі минулого року.

Протягом останніх десяти років спостерігається чітка переорієнтація серед виробників на Півдні США: для виробницва пелет замість колод почали використовувати відходи.

За матеріалами WRQ