Article illustration
Новини

Багатоквартирні висотки – з дерева

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 346 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

З настанням промислової революції людство практично повністю перейшло на бетон і сталь при спорудженні будинків. Нині ж ми спостерігаємо зворотний процес: інтерес до дерев'яного будівництва відроджується.

І мова йде не стільки про будівництво лазень або дачних будиночків із зрубу, скільки про висотне будівництво з інноваційних деревних матеріалів.

2012 року в австралійському Мельбурні постала найвища (на той час) дерев’яна будівля в світі. Але не минуло й року, як цей рекорд перевершила дерев’яна 14-поверхівка в норвезькому Бергені, а ще через рік уже канадці перевершили досягнення європейських колег, спорудивши в Британській Колумбії висотку на 18 поверхів. Нині саме ця споруда - студентський гуртожиток висотою 53 метра є найвищою дерев’яною будівлею в світі.

Що ж змушує розвинені країни переходити на дерев’яне будівництво висоток? Передусім потреба в екологічності. У великих країнах майже 40% всіх шкідливих викидів безпосередньо або побічно пов’язані з процесом будівництва. Оскільки деревина набагато легша сталі, то полегшується й транспортування матеріалу, зменшується глибина фундаменту, що істотно знижує собівартість будівництва

Але є в дерев’яного домобудівництва й недоліки. Деревина - ресурс умовно поновлюваний, однак його не можна використовувати надмірно та безвідповідально. Хоча сучасні деревні матеріали для будівництва після спеціальної обробки є вогнестійкими, та люди все ж побоюються жити в таких будинках, не довіряючи до кінця запевненням забудовників в пожежній безпеці.