Article illustration
Новини

На Волині запрацювала нова сучасна лінія з переробки деревини

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина" 517 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Сьогодні, 21 грудня, у державному підприємстві «Камінь-Каширське лісове господарство» Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства запустили у роботу нову сучасну лінію з переробки деревини. Це вже третій аналогічний об’єкт, якому дали старт лісівники Волині впродовж останніх двох місяців.

«Мені приємно, що волинські лісівники  зробили такий суттєвий крок у напрямку розвитку переробки деревини. Це зараз фактично єдина можливість, щоб лісгоспи мали змогу розвиватися і дбати про відновлення лісів. Роблячи ставку на оновлення обладнання, ми інвестуємо у майбутнє. Інакше не зможемо конкурувати на ринку. Переконаний, що й місцева громада оцінить такий крок. Адже це не лише робочі місця, а й додаткові суми податків у бюджети», – зазначив заступник Голови Держлісагентства України Володимир Бондар.

У свою чергу, начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко розповів, що завдяки встановленню ліній на кожному із підприємств – а це, крім Камінь-Каширського лісгоспу, ДП «Старовижівське ЛГ» та ДП«Любомльське ЛГ» – вдалося вдвічі підвищити ефективність переробки. 

Директор лісгоспу В’ячеслав Кузьмич розповів, що на підприємстві загалом працює 165 осіб, з них 55 працівників задіяні на виробництві, зазначивши, що людям завжди приділяється особлива увага. Тому в лісгоспі не лише постійно вкладають кошти у покращення умов праці, а й приділяють значну увагу соціальному захисту працівників. Підприємство забезпечує своїх людей пиловником для забудови за пільговими цінами, дровами паливними, надає матеріальну допомогу на лікування, оздоровлення та відпочинок працівників і членів їхніх сімей.

Лісгосп тісно співпрацює і з місцевими громадами, сплачує чималі суми податків. Зокрема, за 11 місяців цього року підприємство загалом сплатило майже 19 млн грн податків до бюджетів різних рівнів. З них до місцевого бюджету надійшло 11 млн 606 тис. грн.

Як повідомили нам у прес-службі Волиського управління лісового та мисливського господарства, встановлена комплексна лісопильна лінія «SKYWOOD» призначена для розпилювання круглого лісу діаметром від 120 до 390 мм на обрізну дошку, брус, а також для виготовлення палетних дощок. Товарна продукція переробки: пиломатеріали обрізні І сорт, пиломатеріали супутні. Від реалізації продукції загалом планують отримувати близько 3 млн 600 тис. грн в рік. А також завдяки новому обладнанню штат підприємства збільшився на 12 робочих місць.