Article illustration
Новини

На Рівненщині масово всихають дерева

Лісівники б’ють на сполох

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com 396 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Сьогодні у Рівному на засіданні «екологічної» комісії облради говорили про проблему масового всихання соснових насаджень на території Рівненщини. Головний спеціаліст «Рівнелісу» Андрій Артюшок зазначив, що за два роки знищено близько 16 тисяч гектарів лісу, повідомляє агенція новин «Рівне Інформаційне».

Причина всихання – аномальна температура і розповсюдження короїдів. Спеціаліст зауважив, що така проблема на всій території Рівненщини. Найбільше – на Поліссі, півночі області.

«Цей процес постійно поширюється  і його потрібно зупинити. У зв’язку із спекою шкідники дають по дві-три генерації», – зауважив лісопатолог Андрій Артюшок.

Єдиний вихід – проведення суцільних і вибірково санітарних рубань лісу. Однак є ряд законодавчих актів, які гальмують цей процес. Лісівники просять внести зміни до:

- статті 39 закону України «Про тваринний світ». У ньому передбачено місячник тиші з першого квітня по середину червня. У цей час не можна проводити санітарних рубань, хоча всі інші рубки такі як головне користування і рубки догляду дозволені. Пропонують внести таку поправку – не проводити рубки тільки в спеціально відтворюючих ділянках, де розмножуються тварини;

- санітарних правил. Зараз новими правилами передбачено, що суцільні санітарні рубки можна проводити тільки в насадженнях, якщо їх повнота 0,1. Це вже рідколісся.

«Поки ми доводимо насадження до такого стану шкідники масово розмножуються, тому ми хочемо збільшити повноту до 0,5», – зауважив пан Артюшок.

Ще в санітарних правилах є умова, що не можна проводити санітарні суцільні рубки в межах природного заповідного фонду. На Рівненщині практично 15% території дісів знаходяться у цих межах.

«Вони по суті є розмноженням осередків, які перекидається на здорові ліси не тільки природного заповідного фонду. Ми пропонуємо внести зміни, що якщо є осередки шкідників, то там можна проводити суцільно санітарні рубки», – зазначив лісопатолог Андрій Артюшок.

«Обласна рада повинна підтримати лісівників. «Рівнеліс» підготує звернення, яке потрібно буде внести на наступне пленарне засідання, щоб направити його до Верховної Ради України та Кабміну», – зауважив голова постійної комісії Володимир Валявка.

Джерело: «Рівне Інформаційне»