Чеська сосна стала Європейським деревом року

0
169

Унікальна 350-річна сосна посіла перше місце за підсумками європейського опитування, учасники якого повинні були вибрати дерево з найцікавішою історією. Всього в анкеті було вказано 16 дерев, які перемогли в національних опитуваннях. За чеську сосну проголосували 47 226 осіб.

Конкурс “Європейське дерево року” проводиться з 2011 року. Він був натхненний аналогічним конкурсом, який проводив в Чехії місцевий Фонд екологічного партнерства. Переможців визначає онлайн-голосування, яке організовано Асоціацією екологічного партнерства.

На другому місці – дерево гінгко, що росте в хорватському місті Дарувар вже 242 роки.

Третє місце зайняв самотній тополя зі степів Калмикії. Йому 103 роки. За легендою, дерево посадив буддійський монах, який для цього привіз насіння з Тибету

130-річний бук з Нідерландів зайняв четверте місце. Його називають Ведьмин деревом за звивисті гілки і коріння, які виглядають так, ніби не можуть прорости в землю. За легендою, під ним похована розбійниця Чорна Кейт.

П’яте місце – у 500-річної ялиці з Румунії. Згідно з переказами, якийсь пастух втратив отару овець. Він молився про те, щоб знайти їх – і раптом ялиця, під якою він спав, різко виросла. Він забрався на дерево і побачив, куди пішли вівці.

Тисячолітній португальська каштан за підсумками голосування зайняв шосте місце. Діаметр його стовбура – чотири з половиною метра. У самій Португалії вважають, що дерево посадили ще древні римляни, які розробляли в цьому місці золоті копальні.

На сьомому місці – 500-річний дуб з Ліверпуля. За легендою, ще в середні століття судді збиралися під його гілками, так як будівлі суду у них ще не було.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]