Відповідальність за незаконну рубку дерев

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Державне агентство лісових ресурсів України інформує про розміри штрафних санкцій при здійсненні незаконної рубки дерев.

Правопорушник, який здійснив незаконну рубку дерев, сплачує:

- розмір шкоди, заподіяної лісу (такси зазначені у главі І);

- адміністративний штраф (розміри штрафів зазначені у главі ІІ)

Правоохоронні органи визначають кваліфікацію злочину та можливе настання кримінальної відповідальності (розміри зазначені у главі ІІІ).

Значний потенціал

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Сучасні технології лісовпорядкування для лісового господарства.

Розвиток науково-технічного прогресу та поява нових технічних засобів обробки інформації обумовили зміну підходів до збору та управління даними в лісовпорядкуванні. Сучасні технології дозволяють підвищити організацію праці, а технічні засоби досягти кращої якості при менших виробничих затратах.

Потрібен цілісний підхід

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Первинна обробка деревини: тенденції та перспективи.

Лісозаготівельна промисловість здійснює вирубування, вивіз лісоматеріалів та є важливою ланкою процесу первинної обробки деревини. Її продукція – ділова деревина, в свою чергу, є незамінною сировиною для деревообробної та целюлозно-паперової промисловості, будівництва, та ще низки галузей української економіки. Які тенденції спостерігалися у цьому напрямку деревообробки в останні роки?

Бокораш – професія відчайдухів

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Систему, за допомогою якої доставлявся ліс гірськими, в основі своїй мілкими річками Карпат у потрібне місце, розробив австрійський інженер Клаузе. Для цього він запропонував будувати досить складні гідротехнічні споруди.

Ще в далекому дитинстві мені запам’ятались кадри з художнього фільму «Над Тиcою», у яких відважні плотогони-бокораші, стоячи по коліно у воді на плотах-бокорах, вирушали у повну небезпеки подорож по стрімкій річці, сплавляючи ліс для потреб господарства. Влітку минулого року я приїхав у Ме­жигірський район Закарпатської області, на території якого розташовано музей лісосплаву. Попередньо з’ясував, що музей вже не існує і що, ймовірно, кадри, про які я згадував, знімались на річці Чорній, яка ще має назву Озерянка і яка впадає у річку Тересва.

https://ekoinform.com.ua/?p=5973

іhttps://ekoinform.com.ua/

Біопаливо з трісок

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Паливна тріска (щепа) впевнено посіла своє місце серед найпоширеніших видів біопалива, які використовуються на енергоустановках (дрова, брикети, пелети та ін.). Спеціалісти пояснюють це її дешевизною і простотою виробництва. Де вона береться і які резерви її отримання є сьогодні в Україні?

https://ekoinform.com.ua/?p=6007

Вартові вогню

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Як група науковців реформує систему захисту лісів від пожеж.

48 загиблих, 228 зниклих безвісти, 170 тисяч евакуйованих осіб, а ще сім тисяч знищених будинків – це проміжні наслідки останньої пожежі в Каліфорнії у 2018 році, котру вже назвали най­масштабнішою в історії США. На боротьбу з нею рятувальникам знадобиться ще три тижні. На щастя, Україна вважається відносно безпечною у плані масштабних пожеж. Однак експерти прогнозують – так буде недовго. Лісове господарство має бути готове до нових викликів, пов’язаних зі змінами клімату. Уже зараз вогонь охоплює ті країни, де, здавалося б, така сама спокійна ситуація з пожежами, як в Україні. Цього року вогонь охопив ліси у Німеччині, Норвегії та Швеції.

Недооцінений потенціал (Газета “Природа і суспільство”)

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Популярність деревних брикетів зумовлена високими корисними властивостями.

Зберігання брикетів не вимагає багато простору в будинках чи комерційних приміщеннях, а зола становить усього 1% від початкового обсягу. Яке місце посідають деревні брикети на ринках біопалива в Україні і Європі?  (https://ekoinform.com.ua/?p=6038) 

Біль Великого бору (“Лісовий і мисливський журнал”)

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Можна лише уявити, які б сосни уже височіли на місці перестиглих насаджень, що всихають на корені.

Ми звернули з траси і зупинилися біля молоденького лісу.

– Пару років тому тут росли 80–100-літні сосни. Як і вздовж усієї дороги, що веде до Черкас, – пояснив лісничий Свидівського лісництва Григорій Пуш. – Не росли, а доживали віку: в муках і хворобах. До 40% дерев – старі сухостої, 20% – свіжі сухостої, решта заселені омелою, тобто й вони приречені на загибель. Повнота насаджень понизилася до критичної, тому мова про вибіркові санітарні рубки навіть не велася. Лише про суцільні.

Ясенева хвороба (Лісовий і мисливський журнал)

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Зникнення ясена звичайного з карти західних українських лісів – питання часу.

Ще п’ять років тому про нову хворобу ясена звичайного (Fraxinus excelsior L.) ми могли дізнатися лише з інтернет-ресурсів. Історія виникнення невиліковної хвороби ясена починається, за твердженнями ряду науковців, з литовського міста Каунаса.

JOCHEN SCHMÜSER ПЕРЕЙШЛА НА ПИЛИ DP З ПОКРИТТЯМ ВІД LEUCO

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

LEUCO відтепер пропонує алмазні дискові пили зі спеціальним захисним покриттям для розкрою, що гарантує різцям значно довше «життя».

Ця інформація цікава усім, хто працює з панелями на деревинній основі: невкритими, вкритими або волокнистими.. Jochen SCMÜSER, що у Голленштедті, вважає це покриття неперевершеним навіть при роботі з HPL.