Лісова дорога із неінтенсивним рухом – у пріоритеті

Американський досвід будівництва лісових доріг.

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Стабільна, безпечна, економічно ефективна дорога з мінімальним впливом на навколишнє середовище потребує поєднання елементів планування, розташування дороги, проекту, будівництва і контролю якості, а також обслуговування. Загалом її спорудження базується на трьох китах – застосування доцільних, базових проектно-технічних понять, розуміння екологічних проблем та вживання заходів для їх пом’якшення, використання належних інноваційних технологій.

Стовідсоткова переробка деревини

До такої мети прагне SIA Planka ‑ підприємство, де працюють дві інноваційні лісопильні лінії.

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Маленьке латвійське містечко Кулдига відоме на увесь світ своїм водоспадом ‑ його ширина 249 м. Але серед деревообробників Кулдига не менш відома адже тут знаходиться підприємство SIA Planka! Його власник Дзінтарс Кнупке ще в 2007 році, одним з перших у Латвії, установив лісопильну лінію Wood-Mizer LT300, оскільки зрозумів, що ця технологія може приносити чималий прибуток завдяки економічності й здатності випилювати більше коштовного пиломатеріалу з кожної колоди.

Робота з деревиною навчить чимало

Молодий румунський підприємець втілив свою мрію, налагодив успішний бізнес і продовжує інвестувати кошти в нові лісопиляльні технології.

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

У 16 років Еуджен Прушу розібрав старий автомобіль, поставив на вал циркулярну пилку й таким саморобним пристроєм почав розпилювати деревину. «Так, я рано прийшов у професію», – посміхається Еуджен. Коли хлопцю виповнилося 22 роки, він уже мислив масштабами виробництва! Деяким людям, щоб зважитися на велику справу, потрібен поштовх. Але до Еуджена доленосне рішення прийшло після укусу долі.

Маленька пилорама на великих плантаціях

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Власники солідних плантацій загальною площею 1300 га в іспанській провінції Екстремадура впровадили процес розпилювання дорогоцінної деревини горіха й вишні на стрічковій пилорамі Wood-Mizer LT15.

А ви хочете посадити олівець?

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Як часто ви списували олівці до кінця? Правильно, ніколи! Адже якими б економними ви не були, завжди залишається огризок, яким писати незручно, але графітовий стрижень в ньому ще є. Так от, американські студенти придумали оригінальний спосіб використання огризків олівців.

Розпилювання без клопотів

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Чи можна напружено працювати й при цьому відпочивати? Додаємо до пилорами простий пристрій – безконтактний пульт керування wireless, і ситуація одразу стає зрозумілою: тепер оператор верстата може працювати, не напружуючись, а в результаті розпиляти більше деревини.

Завдяки Wood-Mizer у дитини є батько

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Соціальні аспекти побудованого на основі невеликої стрічкової пилорами LT15 бізнесу важко переоцінити. Та найголовніше те, що наш співвітчизник не брав приклад із багатьох українців і не подався шукати кращої долі у далекі краї, а, залишившись із сім’єю, зумів не лише гідно заробляти, а ще й забезпечив роботою інших.