Як «виживають» державні ліси Польщі

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Польська лісова галузь упродовж останніх десятиліть показує хороші результати. Однією із причин фахівці називають застосування моделі самофінансування лісгоспів, що відрізняє Польщу від багатьох країн ЄС. Основний дохід приносить реалізація деревини, більша частина якої продається на електронних торгових майданчиках, що забезпечує ринкове формування ціни і прозорість угод.

“Вірусний удар” по глобалізації

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Приблизно 3 трильйони доларів втратили світові фондові ринки в результаті п’ятиденного падіння. Причина — коронавірус COVID-19. А в Україні досі вважають, що епідемія матиме короткостроковий вплив на світову економіку. Пояснюємо, чого очікувати насправді.

 

Фрезер для замків Virutex FC 116U – система для виробництва коротких серій дверей і вікон

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Система, яка полегшує ремонт і виробництво коротких серій дверей і вікон на замовлення.

Окрім широкого вибору вікон і дверей, який представляють на вітчизняному ринку великі виробники, популярними також є столярні вироби невеликих приватних фірм.

Як би міг бути організований ринок деревини України

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Думки у письмовій формі на виконання обіцянки учасникам засідання Ради Асоціацій деревообробних та лісозаготівельних підприємств Західної України, що відбулася 15 лютого 2020 року в м. Івано-Франківську, у світлі зміни правил продажу необробленої деревини, яку спричинила постанова Кабінету міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини»

«GARMATA» – український виробник дереворізального інструменту

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

    Компанія «GARMATA» за три роки своєї діяльності зуміла налагодити виробництво деревообробного інструменту широкого спектру й націлитися на подальший інтенсивний розвиток, ставлячи перед собою амбітну мету – стати лідером у сфері виробництва професійного деревообробного інструменту. Докладно про це розповідає засновник компанії Юрій Горшков.

Інструмент системи контролю  (Газета “Природа і суспільство")

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Європейські реалії електронного обліку деревини

Однією зі складових впровадження в Україні системи управління лісовим господарством на засадах сталого розвитку є дотримання вимог Угоди про асоціацію щодо торгівлі легальною лісовою продукцією згідно з стандартами ЄС. Електронний облік є одним із інструментів існуючої в ЄС системи контролю руху деревини та законності її походження.

Відповідальність за незаконну рубку дерев

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Державне агентство лісових ресурсів України інформує про розміри штрафних санкцій при здійсненні незаконної рубки дерев.

Правопорушник, який здійснив незаконну рубку дерев, сплачує:

- розмір шкоди, заподіяної лісу (такси зазначені у главі І);

- адміністративний штраф (розміри штрафів зазначені у главі ІІ)

Правоохоронні органи визначають кваліфікацію злочину та можливе настання кримінальної відповідальності (розміри зазначені у главі ІІІ).

Потрібен цілісний підхід

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Первинна обробка деревини: тенденції та перспективи.

Лісозаготівельна промисловість здійснює вирубування, вивіз лісоматеріалів та є важливою ланкою процесу первинної обробки деревини. Її продукція – ділова деревина, в свою чергу, є незамінною сировиною для деревообробної та целюлозно-паперової промисловості, будівництва, та ще низки галузей української економіки. Які тенденції спостерігалися у цьому напрямку деревообробки в останні роки?

Бокораш – професія відчайдухів

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Систему, за допомогою якої доставлявся ліс гірськими, в основі своїй мілкими річками Карпат у потрібне місце, розробив австрійський інженер Клаузе. Для цього він запропонував будувати досить складні гідротехнічні споруди.

Ще в далекому дитинстві мені запам’ятались кадри з художнього фільму «Над Тиcою», у яких відважні плотогони-бокораші, стоячи по коліно у воді на плотах-бокорах, вирушали у повну небезпеки подорож по стрімкій річці, сплавляючи ліс для потреб господарства. Влітку минулого року я приїхав у Ме­жигірський район Закарпатської області, на території якого розташовано музей лісосплаву. Попередньо з’ясував, що музей вже не існує і що, ймовірно, кадри, про які я згадував, знімались на річці Чорній, яка ще має назву Озерянка і яка впадає у річку Тересва.

https://ekoinform.com.ua/?p=5973

іhttps://ekoinform.com.ua/

Біопаливо з трісок

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Паливна тріска (щепа) впевнено посіла своє місце серед найпоширеніших видів біопалива, які використовуються на енергоустановках (дрова, брикети, пелети та ін.). Спеціалісти пояснюють це її дешевизною і простотою виробництва. Де вона береться і які резерви її отримання є сьогодні в Україні?

https://ekoinform.com.ua/?p=6007