Збережи ялинку

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Символ Нового року - ялинка. Щороку ринки переповнені їх продажами: як зрубаними ялинками, так і штучними. Та щоб зберегти природу і зменшити негативний вплив на довкілля від використання зрубаних ялинок, рекомендуємо дотримуватися наступних правил.

Уже в 14 областях можна перевірити законність заготівлі деревини онлайн

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Станом на сьогодні на сайті пілотного проекту Держлісагентства «Ліс у смартфоні» LK.UKRFOREST.COM оприлюднено інформацію про 37,9 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини. Розроблена онлайн карта рубок, яка також працює в пілотному режимі, поширюється на 14 областей – Чернігівську, Полтавську, Рівненську, Київську, Волинську, Тернопільську, Закарпатську, Житомирську, Сумську, Миколаївську, Вінницьку, Херсонську, Черкаську, Одеську та Новоайдарське лісове господарство Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Результати аукціонних торгів

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

20 грудня 2019 р. відбулись аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 року. Торги проводила ТБ «ТСБ «Галконтракт».

На прохання ГО «Асоціація лісозаготівельників та деревообробників Львівщини» та враховуючи дуже низький відсоток продаж лісоматеріалів необроблених на електронних торгах в попередні періоди, аукціони відбулись у форматів «торгів з голосу».

На торгах приймало участь 45 учасників – деревообробників. Це звичайно значно більше учасників, ніж було на попередніх електронних торгах.

ВОНА ВЖЕ НАРОДИЛАСЯ!

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Новенький номер газети "Деревообробник" вже є!
Читайте про лісову та деревообробну галузі:
- В Україні вже є павловнієвий ліс.
- Розмова про головне.
- Відповідь компанії "ITA TOOLS" на постійно зростаючий ринковий попит.
- Вживані, але добротні.
- Верстати з фантастичною швидкістю обробки.
- Замість розвиватися - виживаємо. 

Читайте ще більше у газеті та передплачуйте корисне та цікаве  видання. 

Відповідь компанії «ITA TOOLS» на постійно зростаючий ринковий попит

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Приводом до того, аби зацікавитися продукцією інструментальної компанії «ITA TOOLS» з Хмельниччини, є інформація про те, що вона вивела на ринок інструмент для багатопильних верстатів, якого раніше не мала. Ми скористалися участю компанії у цьогорічній виставці «Лісдеревмаш», аби отримати більш докладну інформацію про цю та інші інструментальні новинки. І у цьому нам допомогли менеджери «ITA TOOLS».

Аналіз результатів аукціонних торгів 2019 року (Львівська область)

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Завершився процес проведення аукціонних торгів необробленою деревиною у 2019 році. Відбулись останні додаткові торги заготівлі четвертого кварталу. Уже можна підбити підсумки.

Отже, на аукціонні торги у 2019 році лісогосподарськими підприємствами було виставлено 613,4 тис. кбм. необробленої деревини. Це обсяг, що пропонувався до продажу на протязі чотирьох кварталів на основних та додаткових торгах. Торги проводились на базі ТБ «ТСБ «Галконтракт» у формі «торгів з голосу» та електронних торгів.

Результати торгів відображають падіння попиту на оброблені лісоматеріали як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Це стало наслідком наповнення, в першу чергу, європейського ринку дешевою сировиною внаслідок масових усихань хвойних насаджень та великих вітровалів, що пройшли в кінці 2018 на початку 2019 років у Європі.

"Лісові" питання потребують законодавчого та нормативного врегулювання

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, яке відбулося 13 грудня на базі відокремленого підрозділу НУБіП «Боярська лісова дослідна станція», начальник відділу охорони і захисту лісів Держлісгаенттсва Ігор Будзінський окреслив низку проблем лісової галузі, які потребують законодавчого та нормативного врегулювання.

«По-перше, в Україні відсутнє стратегічне бачення держави щодо основоположних пов’язаних з лісом питань, зокрема, розподілу власності на ліси, ролі держави у збалансованому лісоуправлінні, напрямків та цілей розвитку лісового господарства як на національному, так і на регіональному рівнях. Стратегія розвитку галузі повинна здійснюватись із залученням всіх зацікавлених сторін», - зазначив він.

ВОЛИНСЬКІ ЛІСІВНИКИ РЕАЛІЗУВАЛИ НА АУКЦІОНІ 20 % ДЕРЕВИНИ

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Електронні торги з продажу необробленої деревини заготівлі I кварталу  2020 року проводилися на платформі волинської товарної біржі «Універсальна-Полісся».

Про це повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Державні лісогосподарські підприємства Волинського ОУЛМГ загалом запропонували 105 тис. м3 деревини різних сортиментів. В результаті аукціону реалізували 21,2 тис. м3, що становить 20% від загальної кількості.

У Львові відбувається круглий стіл щодо стану лісового сектору в Україні

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Сьогодні, 9 грудня, у Львові відбувається круглий стіл щодо стану лісової галузі в Україні. Організатором заходу є Світовий банк у співпраці з Державним агентством лісових ресурсів України.

Метою зустрічі є отримання зворотнього зв’язку від зацікавлених сторін, а також поглядів на виклики й можливості, що постають перед лісовим сектором України.