Держлісагентство відкрило статистику цін та е-аукціон на деревину

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

На офіційному сайті державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Державного агентства лісових ресурсів України можна ознайомитись з реалізаційними цінами на деревину, які склалися за підсумками проведених аукціонних торгів www.ukrforest.com/austat.

 

Проект «Ліс у смартфоні» крокує Україною

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

На сьогодні вже шість областей України підключено до пілотного проекту e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карти рубок.

У реєстрі, станом на 11 листопада, оприлюднено інформацію про 30,6 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини. Онлайн-карта рубок поширюється на Чернігівську, Полтавську, Рівненську, Київську, Волинську, Тернопільську області.

Президент України доручив створити систему контролю за обігом деревини та запустити національну інвентаризацію лісів

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

З метою забезпечення подальшого здійснення структурних економічних реформ, запровадження додаткових механізмів для прискорення соціально-економічного розвитку України, підвищення добробуту населення, гармонійного розвитку регіонів, продовження впровадження європейських стандартів життя, зміцнення держави Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

До уваги переробників деревини!

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Незважаючи на дуже низьку активність на ринку необробленої деревини, Львівське ОУЛМГ повідомляє, що 14 листопада 2019 року відбудуться додаткові аукціонні торги необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств заготівлі четвертого кварталу 2019 року.

ПРОЄКТ «ЛІС У СМАРТФОНІ» КРОКУЄ УКРАЇНОЮ

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

На сьогодні вже шість областей України підключено до політного проєкту e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карти рубок.

У реєстрі станом на 11 листопада оприлюднено інформацію про 30,6 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини. Онлайн-карта рубок поширюється на Чернігівську, Полтавську, Рівненську, Київську, Волинську, Тернопільську області. 

Парламент вдосконалив законодавство щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо введення заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону» (реєстр. №0873).

Законом внесено зміни до законів України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону».

Зокрема, Законом встановлюватиметься заборона на проведення суцільних рубок у гірських ялицево-букових деревостанах, суцільних рубок головного користування та будь-яких інших суцільних рубок у високогірних лісах, у лісах у лавинонебезпечних та селенебезпечних басейнах та в берегозахисних ділянках лісу в Карпатському регіоні України, крім розробки суцільних вітровалів і буреломів, а також пошкоджених хворобами і шкідниками насаджень.

Осінь у лісі

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Багряна осінь ліс причепурила

Поміж дубів, беріз і кленів

Ішла,немов митець,і золотила...

А сосни та ялини хай залишаться зелені.

Ніхто й не знав,  де той мольфар,

Художник, майстер,чарівник?

Розлив свою палітру дивних чар,

А сам так непомітно зник.

Не знали «пофарбовані»дерева,

Не знав і випадковий мандрівник,

Не відали й «зелені королеви»,

Здається, знав лиш лісівник.

Вона ж ховалась у багрянці,

У виблиску далекої заграви,

У листопадовому танці,

У лісових пожухлих травах.

Завжди примхлива й непостійна,

Цьогоріч лагідна,  як мама,

Любила ліс за його тиху провінційність,

А він її - за вранішні тумани.

Г. Муравська

Підсумки аукціонних торгів

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ провели серію аукціонних торгів необробленою деревиною заготівлі четвертого кварталу 2019 року. На превеликий жаль, торги показали дуже низьку активність покупців – переробників деревини. Це зв’язано з рядом факторів, що склались як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

Йти в ногу з часом

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

В цеху обробки деревини №1 лісозаводу запрацював вже другий багатопильний верстат

Якщо хочеш витримувати конкуренцію у своїй галузі, треба йти в ногу з часом, – зауважує головний інженер Бродівського лісгоспу Микола Серватович.