Дерев’яний будинок є практичним і недорогим житлом, яке популярне у будь-яких регіонах нашої країни, як в місті, так і в селі. В процесі усадки зрубу, між колодами або брусами, утворюються щілини, які доводиться конопатити. У деяких випадках для компенсації усадки дерев’яного будинку, застосовують деякі способи стяжки його кутів і стін.

Технологія зведення дерев’яного зрубу з бруса, передбачає з’єднання кожного верхнього вінця з нижнім, за допомогою вертикальних стрижнів (нагелів). Вони можуть бути зроблені з дерева або металу і мати діаметр до 30 мм. Установка стрижнів вимагає свердління верхнього бруса на всю товщину і на половину розташованого під ним вінця. У отримані отвори забивають нагелі. Для більш надійного кріплення нагель повинен бути дещо товщим, ніж просвердлений отвір. Посаджений на місце стрижень відпилюють врівень з поверхнею бруса, або трохи поглиблюють в нього.

Подібний спосіб дозволяє стінам зрубу рухатися тільки у вертикальній площині і запобігає їх бічному відхиленню. Щоб запобігти порушенню кутових з’єднань зрубу, нагелі встановлюють не тільки по всій довжині вінця, а й поруч з кутами, відступивши від них 30-40 см.

Ще одним варіантом стяжки кутів дерев’яного зрубу, є милиці з дерева або металу, що забиваються в кутові з’єднання вінця. Вони скріплюють бічні сторони брусів, що знаходяться в єдиній площині. Сучасне кріплення, пристосовуване до подібних операцій, являє собою загострений з одного боку оцинкований болт. Його вбивають в брус кувалдою і остаточно дотягують гайковим ключем. Це дозволяє значно зменшити розбіжність кутів зрубу або повністю усунути їх. Якщо зруб викладається з клеєного бруса або його кути мають складну форму, під установку болтів попередньо свердлять отвори. Це не дозволить брусам розколотися в місцях з’єднання.

Деякі будівельники, для контролю усадки зрубу і запобігання розбіжності кутів, виробляють його стяжку довгими металевими шпильками. Їх встановлюють на відстані півтора метрів один від одного. При висиханні дерева, шпильки періодично підтягують.

Стяжку дерев’яного зрубу можна зробити і за допомогою металевих смуг або лозин, встановлених горизонтально по всьому периметру стін. По кутам зрубу, до прутів приварюють болти, які підтягують при висиханні дерева. Такий спосіб називається круговою стяжкою.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]