Першовідкривачем стало Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

Існує сертифікація по системах FSC та PEFC.

Отримання сертифікату PEFC підтверджує, що для виготовлення виробів із деревини використовувалися виключно сертифіковані ліси, а заготівля відповідає загальноєвропейським екологічним вимогам. 

Система PEFC розроблена для збереження лісових ресурсів, їхнього максимально раціонального використання і швидкого відновлення.

Стандарт системи PEFC – це гарантія екологічності та якості лісоматеріалів, що застосовуються при виготовленні продукції. Постійний моніторинг правильності лісокористування допомагає запобігти порушенням екологічного балансу, він сприяє зростанню площі лісу, а також поширеності цінних деревних порід, які потребують захисту людини. 

Щоб одер­жа­ти сертифікат PEFC , в пер­шу чер­гу тре­ба від­по­ві­да­ти та­ким шістьом кри­те­рі­ям ста­ло­го лі­со­уп­равлін­ня:

  • Підтримання й належне збільшення лісових ресурсів та їхнього внеску у світовий кругообіг вуглецю.
  • Підтримання життєздатності лісових екосистем.
  • Підтримання та стимулювання деревної та недеревної продуктивних функцій лісів.
  • Підтримання, збереження і обґрунтоване збагачення біологічного різноманіття у лісових екосистемах.
  • Підтримання і відповідне посилення захисних функцій лісів під час ведення лісового господарства (переважно, для захисту ґрунтів і водних ресурсів).
  • Підтримання або відповідне посилення соціально-економічних функцій і умов.

За результатами висновків аудиторської компанії, ведення лісового господарства  і лісокористування у державному підприємстві «Хмельницьке лісомисливське господарство» відповідає вимогам Національної Системи Лісової Добровільної Сертифікації. Це вже підтверджено відповідним сертифікатом лісоуправління PEFC України.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]